Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Мінрегіон, РПР та НЕЦУ збирає експертні пропозиції щодо Фонду енергоефективності

За ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, енергетичної групи Реанімаційного Пакету Реформ та Національного екологічного центру України створена опитувальна форма для збору експертних коментарів, питань та пропозицій до концепції Фонду енергоефективності.

Опитувальна форма відкрита для додавання нових коментарів, питань та пропозицій до 25 березня 2016 р.

Результати будуть опубліковані, а всі зауваження буде передано до Мінрегіону для поліпшення запропонованої концепції.

Нагадаємо, розгорнуту концепцію Фонду енергоефективності було презентовано наприкінці лютого 2016 року. Документ розроблено аналітиками Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з партнерами з Європейського Союзу, Німеччини, спеціалістами групи Світового Банку в Україні, координаційним центром з взаємодії з КМУ при Президентові України та Держенергоефективності.

Довідка

Механізм роботи Фонду ЕЕ зокрема забезпечить стале фінансування проектів оновлення будинків з метою знизити використання газу для України майже вдвічі.

Однією з передумов його створення має бути затвердження на державному рівні механізму його постійного фінансування та імплементація відповідних директив ЄС.

Особливістю роботи Фонду має стати залучення в систему фінансування проектів енергоефективності будинків субсидій на житлово-комунальні послуги, які отримують більше 30% домогосподарств України. Таким чином, частина коштів, які зараз закладаються в Бюджеті України на ці цілі, може бути спрямована на інвестиції в енергоефективні заходи. Більше того, як засвідчує практика Центральної та Східної Європи, створення Фонду ЕЕ, технічна підтримка імплементації проектів та їх розвиток повинні відбуватися за активної участі донорів та міжнародних фінансових організацій.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *