Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Місія ОБСЄ має розширити свою діяльність – Президент України

Президент України Петро Порошенко на зустрічі з Головою Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Ертугрулом Апаканом наголосив на важливості розширення і технічного підсилення роботи місії для успіху мирного врегулювання та підвищення ефективності моніторингу українсько-російського кордону.

«Ваша ефективна робота, моніторинг та верифікація кордону за допомогою місії ОБСЄ допоможе нам забезпечити мирний процес», – сказав Глава держави.

Президент відзначив, що, нажаль, через місяць після Мінських домовленостей миру у Луганській та Донецькій областях не досягнуто. Петро Порошенко наголосив, що, незважаючи на напади з боку бойовиків, українські війська з великою відповідальністю ставляться до дотримання режиму припинення вогню.

Глава держави відзначив важливість розширення роботи місії ОБСЄ в Україні, зокрема запропонував вивчити можливість подальшого збільшення її кількості до 1500 спостерігачів. Також Петро Порошенко висловився за розширення використання сучасної техніки.

Глава держави наголосив, що результатом роботи СММ ОБСЄ на українсько-російському кордоні має стати «надання світові незалежної та об’єктивної картини з місця подій» та, як результат, досягнення миру. У цьому зв’язку Президент Порошенко відзначив важливість більшої публічності у роботі місії.

«У відповідності до Мінського протоколу, ми маємо забезпечити безпеку кордону за допомогою місії ОБСЄ, використовуючи безпілотні літальні апарати, маючи представників України та ОБСЄ на 10 пунктах пропуску через кордон», – наголосив Глава держави.

«Ваша діяльність може кожного дня допомагати рятувати життя військових та цивільних громадян», – наголосив Президент, звертаючись до Голови місії ОБСЄ.

Зі свого боку Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Ертугрул Апакан подякував Президенту за підтримку роботи СММ та повідомив, що місія розширить свою діяльність. «Ми плануємо посилити моніторинг та контроль за режимом припинення вогню та кордоном», – сказав він.

За його словами, найближчим часом чисельність спостерігачів місії буде збільшена. Також буде збільшена кількість броньованих машин. Місія планує поступове переміщення своїх підрозділів безпосередньо до україно-російського кордону. «Ми поважаємо єдність та цілісність України, і Ваш мирний план, пане Президенте, є основою нашого мандату в Україні. І ми зацікавлені в його втіленні», – наголосив голова місії.

Ертугрул Апакан відзначив тісну співпрацю та сприяння з боку профільних міністерств і відомств України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *