Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Микола Мовчан поінформував про обрання України вперше до керівного складу Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту

Вперше за всю історію Незалежності України представника України обрано віце-президентом Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту (CIGEPS). Ним став заступник Міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції Микола Мовчан.

Про міжнародну співпрацю, зокрема про співпрацю України з ЮНЕСКО та Литовською Республікою,йшлося на прес-конференції в інформаційному агентстві Укрінформ, яка  відбулася 31 березня 2016 р. за участю заступника Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Миколи Мовчана та Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса.

Заступник Міністра подякував усім причетним державним інституціям України, які разом з Міністерством молоді та спорту України доклали зусиль, для того щоб Україна була обрана віце-президентом Міжурядового комітету ЮНЕСКО, зокрема, Міністерству закордонних справ України, Секретаріату Національної Комісії України у справах ЮНЕСКО, Постійному представництву України при ЮНЕСКО та Посольству України у Франції.

Микола Мовчан зазначив, що співпраця з ЮНЕСКО є важливою складовою діяльності Міністерства на міжнародному напрямі. У Міністерстві діє робоча група з питань співробітництва між Україною та ЮНЕСКО. 

«Україна – держава, яка активно працює в багатьох міжнародних організаціях. І ЮНЕСКО є тією організацією, де наша співпраця розвивається  не лише у сфері фізичного виховання і спорту, але й також у молодіжній сфері», – наголосив заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції.

У 2015 році Міністерство молоді та спорту України за підтримки Фонду Богдана Гаврилишина забезпечило участь делегації представників української молоді у 9-му Молодіжному форумі ЮНЕСКО, що відбувся 26-28 жовтня 2015 року у м. Париж.

Микола Мовчан підкреслив важливу роль видатного українського спортсмена-легкоатлета, Героя України, Президента Національного Олімпійського Комітету України, Чемпіона Спорту ЮНЕСКО Сергія Бубки, видатних українських спортсменів-боксерів, Чемпіонів Спорту ЮНЕСКО Віталія та Володимира Кличків для розвитку та розширення співпраці між Україною та ЮНЕСКО.

У питанні наближення політики України у молодіжній сфері, сфері фізичної культури і спорту до стандартів країн-членів Європейського Союзу Міністерство активно співпрацює з міжнародними партнерами, зокрема з Литовською Республікою.

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс привітав Миколу Мовчана з обранням та підкреслив, що обрання України до керівництва CIGEPS ще більш поглибило двосторонні стосунки між Україною та Литовською Республікою.

«У цьому році ми святкуємо 25-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Литвою і проводимо багато заходів, присвячених цій події. І мені дуже приємно, що в контексті українсько-литовських відносин я можу назвати зразковою співпрацю з Міністерством молоді та спорту», – відзначив Посол.

Представники України і Литви плідно співпрацюють у міжнародних організаціях, зокрема в ООН, Раді Європи, ЮНЕСКО, ОБСЄ, міжнародних спортивних організаціях та федераціях з видів спорту, виступаючи зі спільних позицій.

Микола Мовчан навів кілька прикладів такої співпраці. Це і проведення масштабного Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць», який відбувся у жовтні 2015 року – березні 2016 року.  Був насиченим лютий минулого року – відбулося засідання Українсько-Литовської комісії з питань європейської інтеграції. 15 лютого 2015 р. у центрі Києва відбулась українсько-литовська патріотична акція «Єдине серце».

У липні 2015 року делегація України здійснила ознайомчий візит до Литви з метою ознайомлення з молодіжною політикою Литовської Республіки, а  у м. Вільнюс відбувся Перший українсько-литовський дитячо-юнацький шаховий турнір, присвячений Дню державності Литовської Республіки та 25-й річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України, у якому взяли участь команди у складі 20 юних спортсменів з кожної країни.

З метою створення належних умов для здійснення українсько-литовських молодіжних обмінів 28 серпня 2015 року під час  робочого візиту Прем’єр-міністра Литовської Республіки А.Буткявічюса в Україну було укладено Угоду між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про Раду обмінів молоддю України та Литви. Склад Української частини цієї Ради був затверджений на засіданні Уряду України 30 березня 2016 року.

У жовтні 2015 року в м. Києві відбулася прем’єра документального фільму «Арвідас Сабоніс. 11» заучастю Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова та Надзвичайного і Повноважного Посла ЛитовськоїРеспубліки в Україні Марюса Януконіса, відомих спортсменів, політиків, громадських діячів, представниківдипломатичного корпусу, мас медіа тощо.

Заступник Міністра акцентував увагу на тому, що ЮНЕСКО — це один з форматів співпраці між двома державами. Так, Литовська Республіка є однією з найважливіших та стратегічних країн-партнерів України. Зокрема, Литва стала одним із спонсорів проведення Східноукраїнського форуму ОБСЄ «Відновлення через діалог», який було проведено Координатором проектів ОБСЄ в Україні у Маріуполі (Донецька область) 23 березня 2016 р. та у якому взяв участь Микола Мовчан.

Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції подякував Послу Литовської Республіки за плідну співпрацю та наголосив на важливості українсько-литовського співробітництва в рамках ОБСЄ та інших міжнародних організацій у Східних областях України.

Довідково

 

26 лютого 2016 р. у м. Монако (Князівство Монако) відбулася чергова сесія Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту (CIGEPS), у ході якої представника України – заступникаМіністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції М.П.Мовчана було обрано віце-президентом цього комітету. Президентом зазначеного комітету став представник Південної Африки. Іншими віце-президентами від відповідних регіональних груп були обрані представники Ірану, Колумбії, Оману та Туреччини.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *