На Прикарпатті презентували обласні програми безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю

Вчора в Івано-Франківську у Палаці Потоцьких відбулася презентація обласних діючих програм щодо покращення і забезпечення людей з інвалідністю та маломобільних груп населення доступністю до фізичного, соціального, економічного, освітнього, культурного оточення та охорони здоров’я.
За дорученням голови обласної державної адміністрації Андрія Бойчука у заході взяли участь заступники голови обласної державної адміністрації Світлана Онищук та Богдан Футерко. Також були присутні урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській області Микола Макар, керівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, представники громадських організацій із захисту прав осіб з інвалідністю та ЗМІ.

«Сьогодні обговоримо ті проблеми, які є у людей з інвалідністю. Будемо не просто говорити, але й шукатимемо шляхи їх вирішення. Задля цього ми опрацювали усі діючі обласні програми, які стосуються їх захисту. Та, власне, керівники структурних підрозділів ОДА презентуватимуть свої напрацювання для тих громадських організацій, які захищають їх права, оскільки саме вони в повсякденному житті найбільше знають ці проблеми», – зауважила Світлана Онищук.

Також посадовиця розповіла, що в Україні розроблена Національна стратегія безбар’єрності, якою опікується перша леді України Олена Зеленська. І це є надзвичайно важливо, що на державному рівні вирішуються проблемні питання захисту прав інвалідів.

«Ми вивчаємо найболючіші та найважливіші аспекти, які стосуються захисту прав та організації життя людей з інвалідністю. І одночасно шукатимемо шляхи вирішення цих проблемних питань. Без цього, переконана, не зможемо рухатися далі. Сьогодні об’єднаємо зусилля органів влади і громадськості задля захисту осіб з інвалідністю», – наголосила Світлана Онищук.

Під час заходу були розглянуті питання соціального захисту, охорони здоров’я осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, особливо у час пандемії. Йшлося і про доступність транспортних послуг, соціальної інфраструктури, конкурс проєктів для людей з інвалідністю, що проводиться при департаменті соціальної політики ОДА, та багато інших важливих питань.

Розглянуті також тематичні презентації: «Безбар’єрне середовище для людей з інвалідністю на Прикарпатті» громадської організації із захисту прав інвалідів «Слід» та обласних діючих програм із забезпечення прав людей з інвалідністю щодо доступності до фізичного, соціального, економічного, освітнього, культурного оточення та охорони здоров’я.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *