Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Налагоджуємо партнерські зв’язки з можливими інвесторами
В голови райдержадміністрації  Юрія Касіянчука, за присутності першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, голови районної ради Василя Поповича, заступників голови райдержадміністрації  Степана Іроденка і Володимира Гурея, міського голови Зіновія Андрійовича, відбулася зустріч з представниками канадської фірми «WASTC RE-Solutions» з м. Едмонтон, провінція Альберта. (До речі між провінцією Альберта та Івано-Франківською областю вже підписані відповідні угоди про партнерство та співпрацю). Дана компанія належить до числа провідних канадських фірм, які займаються утилізацією твердих побутових відходів. Канадську сторону представляли Патрісія Місутка – представник мерії м. Едмонтон, Рой Ніхал – генеральний менеджер фірми, Бой Латта – ведучий спеціаліст фірми з утилізації твердих відходів.
Метою зустрічі було ознайомлення зі станом утилізації відходів в м. Надвірна та районі. Іноземні спеціалісти оглянули Надвірнянське сміттєзвалище, контейнери для сміття, техніку, спосіб сортування. Також вони поділилися досвідом найсучасніших технологій утилізації відходів в м. Едмонтон. Гості виявили значну зацікавленість у співпраці в питанні переробки твердих побутових відходів.
Необхідно відмітити, що сучасні технології утилізації в Канаді мають замкнутий, безвідходний цикл: від збору сміття, сортування, переробки чи термічної обробки, аж до виготовлення готової продукції.
Слід також відмітити, що в Канаді (та й в усьому цивілізованому світі), до питання утилізації відходів відносяться комплексно: не тільки якісно їх переробляють, але й змалку дітей навчають культурі поводження з відходами – в шкільну програму навіть включені відповідні години. Громадяни заледве не з молоком матері вчаться розумінню того, що відношення до довкілля – це майбутнє їхніх дітей та онуків, що відходи необхідно утилізувати так, щоб це не спричинило екологічної катастрофи.
На жаль, даного розуміння немає серед нас. Зі зникненням снігу, перед нашими очима обабіч автодоріг, на берегах річок, на початку лісу чи в лісосмугах виникають купи різноманітних відходів, які частина жителів району кидають будь-де, лиш подалі з очей.
Ніхто не хоче присутності полігону відходів біля свого села, хоча всі розуміють, що дівати сміття кудись треба. Але не має в районі такого села чи в області такого району – під назвою "сміттєзвалище". Тому потрібно виважено, без істерики, без здобуття дешевих політичних дивідендів, з урахуванням висновків екологів, навіть спеціалістів туристичної галузі сісти за стіл переговорів та визначити місце полігону для відходів – крім того, якщо підійти з розумом, це ще й надзвичайно прибуткова справа. 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *