Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обережно, сказ!

Обережно, сказ!
Сказ — гостре інфекційне захворювання, викликане вірусом, що супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи.
Випадки сказу серед тварин реєструвалися і в нашому районі, а саме: с.Пасічна (15.05.13р., сказ куниці), с.Фитьків (14.03.13р., сказ лисиці) та с.Пасічна (04.03.14р., сказ лисиці.)

Обережно, сказ!
Сказ — гостре інфекційне захворювання, викликане вірусом, що супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи.
Випадки сказу серед тварин реєструвалися і в нашому районі, а саме: с.Пасічна (15.05.13р., сказ куниці), с.Фитьків (14.03.13р., сказ лисиці) та с.Пасічна (04.03.14р., сказ лисиці.)
Джерелом інфекції є хворі тварини, головним чином вовки, лисиці, собаки і кішки. Резервуаром збереження вірусу у природі є дикі тварини, особливо вовки та лисиці. Крім диких тварин, собак і котів сказ можуть передавати і такі домашні тварини, як коні, велика рогата худоба, домашні птахи, а також щурі та миші
Збудник хвороби – вірус знаходиться в мозковій тканині та слині хворих тварин, Зараження відбувається при покусах, ослиненнях та при прямому контакті з хворою твариною, також  можливе зараження через речі змочені слиною хворої тварини, якщо слина попадає на шкіру де є подряпини, чи на слизові оболонки. Незвичайна чи агресивна поведінка тварин, як домашніх, так і хижих, майже завжди ознака хвороби. 
 В місті надзвичайно велика кількість безпритульних тварин, що знаходяться в дворах будинків, на території дитячих закладів, шкіл, біля магазинів, на автозаправочних станціях. Викликає занепокоєння відсутність настороженості у громадян, особливо дітей, при поводженні з ними.
Що треба робити, щоб не заразитися СКАЗОМ?       
Якщо людину покусала тварина, чи слина хворої тварини потрапила на шкіру чи слизові оболонки, слід негайно промити рану проточною водою з простим милом, обробити антисептичним засобом (700 спиртом або 5% розчином йоду) та терміново звернутися до лікаря. 
Коли тварина, що покусала людину має господарів ізолювати її та тримати на прив’язі для того щоб спеціалісти ветеринарної медицини могли спостерігати за станом її здоров’я, на протязі 10 діб з моменту покусу. Якщо тварина залишається здоровою та живою, лікування людям не призначається, або в подальшому відміняється. Не можна в гніві убивати тварину чи виганяти, або завозити в іншу місцевість, після того, як вона нанесла покуси. 
Мисливці на полюванні повинні діяти дуже обережно, шкіру забитих тварин потрібно здирати в захисних рукавицях.
Однак, якщо тварина яка покусала людину невідома, хижа (що втекла) чи загинула, то необхідно звернутися до лікарів за призначенням антирабічних щеплень. Щеплення повинні проводитися якомога раніше та коли лікар призначить щеплення проводити їх регулярно, не допускати самовільної відмови та їх перерви.
Для захисту від сказу необхідно правильно утримувати домашніх тварин. Щорічно проводити їм щеплення проти сказу, виводити на вулицю в намордниках. Пам’ятайте, якщо дотримуватись наданих порад, то можна запобігти покусів тваринами, а тим самим попередити захворювання, що передаються ним.  

Лікар епідеміолог                                                                   Глуханюк Оксана Дмитрівна 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *