Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Об’єднання громад — важливий крок на шляху реформування місцевого самоврядування

В інтерв’ю для газети «Галичина» депутат обласної ради Остап Дзеса оцінив хід реформи місцевого самоврядування на Прикарпатті, зокрема об’єднання громад.

В інтерв’ю для газети «Галичина» депутат обласної ради Остап Дзеса оцінив хід реформи місцевого самоврядування на Прикарпатті, зокрема об’єднання громад.

Він наголосив, що об’єднання громад — важливий крок на шляху реформування місцевого самоврядування.

«Я належу до відвертих прихильників децентралізації влади, оскільки ставлюся до цього прагматично, крізь призму цифр. — наголосив Остап Дзеса. —  У нашій області є сільські ради, на території яких проживає 100 — 120 людей. Зрозуміло, що вони не ефективні і навіть не спроможні фінансувати платню свого невеличкого апарату. У нас замовчують дуже багато речей, оскільки країна перманентно перебуває у стані виборів. Не кажуть правду виборцям, щоб не посваритися з ними, не завдати шкоди своєму іміджу. А правда полягає в тому, що потрібно все-таки об’єднувати громади. Навіть досвід наших перших трьох об’єднаних громад — Печеніжинської, Верхнянської і Старобогородчанської, у яких торік відбулися вибори, і з 2016 року вони живуть у новому форматі, свідчить про позитивний результат такого реформування. Позитив передовсім полягає в тому, що на місцях залишається значний ресурс — це низка податків і зборів, які відповідно йдуть на розвиток громад. Об’єднана громада — це фактично-міні район. А це означає, що послуги наближено до людей, а людей до влади.»

Також Остап Дзеса звернув увагу, що сільські голови не повинні боятися таких змін, бо є посада старости, який наділений певними повноваженнями, а також є членом виконкому ОТГ. Якщо громада чисельніша, то староста матиме й помічника. Нині потрібно пропагувати об’єднання громад, тому що це важливий крок на шляху реформування місцевого самоврядування. І про це свідчить позитивний досвід зокрема наших сусідів-поляків.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *