Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Пріоритетні напрями роботи – у центрі наради із головами ОТГ

Сьогодні під керівництвом голови Надвірнянської РДА Володимира Паська та голови районної ради Олександра Кеніза відбулася нарада з головами об’єднаних територіальних громад Надвірнянщини. На порядок денний засідання було винесено ряд питань, що виникли в процесі діяльності району.
Насамперед Володимир Пасько запевнив голів, що райдержадміністрація готова допомагати будь-якій громаді в її розвитку і відповідно у вирішенні проблем, які виникають під час роботи.
Про реалізацію проектів в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» на території Надвірнянського району поінформував Володимир Пасько. Проєкт «Велике будівництво» – масштабна розбудова якісної інфраструктури України. Це дороги та школи, дитячі садки, центри екстреної медичної допомоги та стадіони. В області за минулий рік збудовано та реконструйовано 15 об’єктів. На реалізацію цих об’єктів було виділено 122 млн. грн., з них ДФРР-108,2 млн. грн., бюджети органів місцевого самоврядування -13,6 млн. грн.
У 2020 році у районі розпочаті роботи з реконструкції приймального відділення екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня». Загальна вартість робіт склала 7,1 млн. грн., з них 6,9 млн. кошти Державного бюджету, 0,2 млн. грн. кошти місцевого бюджету.
У Переріслянській ОТГ здійснено капітальний ремонт будівель Гаврилівського ліцею за програмою енергозбереження загальна вартість 10,5 млн. грн. з них 9,4 млн. грн. ДФРР та 1,1 млн. грн. місцевий бюджет. Яремчанська міська рада близько 22 млн. грн. спрямували на реконструкцію з добудовою Яремчанського ліцею №1.

У 2021 році проект «Велике будівництво» на Івано-Франківщині включає 14 об’єктів: 4 школи, 2 садки, 4 спортивні об’єкти та 4 заклади культури. Що стосується Надвірнянського району – це нове будівництво навчального корпусу та спортивного залу Делятинського ліцею №1 загальна вартість 21 млн. грн. кошти державного бюджету 17,9 млн. грн. обласний бюджет 2,3 млн. грн., бюджет Делятинської ОТГ 0,8 млн. грн. Добудова універсального спортивного залу до існуючої будівлі школи в с. Заріччя вартість робіт 14,2 млн. грн., кошти державного бюджету 12,8 млн. грн., бюджет Делятинської ОТГ 1,4 млн. грн. Слід зазначити, що у 2021 році ці два об’єкти мають бути завершені, оскільки роботи розпочаті у 2019 році, як об’єкти, що включені у фінансування ДФРР.

Начальник Надвірнянського відділу ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Іван Гурмак доповів про вжиття заходів щодо вимог «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1226. За його словами «Жовта» карантинна зона передбачає такі обмеження:
у громадських будівлях обов’язкове носіння масок або респіраторів;
під час масових заходів допускається одна особа на 5 кв. м;
кінотеатри можуть бути наповнені тільки на 50%;
перевезення пасажирів у громадському транспорті дозволяється тільки у масках та на пасажирських сидіннях;

Про стан вакцинації від Covid-19 на території району розповів заступник директора КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Віталій Цінурчин. За його словами з 25.02.2021 року розпочато вакцинацію в Надвірнянському районі. Вакциновано 18 працівників ЦРЛ (приймальне відділення, інфекційне, відділення анестезіології та інтенсивної терапії) та 2 медичних працівників Центру ПМД. Перша інформація в програму «Меддата» внесено 26.02.2021 року, згідно порядку. За наказом ДОЗ ОДА в Івано-Франківській області було створено 4 мобільні бригади для вакцинації (Надвірна, Городенка, Коломия, Косів), які 09-10.03.2021 року пройшли навчання на базі обласного лабораторного центру. Станом на 16 квітня провакциновано 1180 осіб.

Про організацію моніторингу законності встановлення засобів зовнішньої реклами на території Надвірнянського району повідомив завідувач сектору інфраструктури, містобудування, архітектури та житлово- комунального господарства райдержадміністрації Тарас Угринчук, а про укладення Угод про співпрацю між Надвірнянським відділенням УВД ФССУ в Івано-Франківській області та ОТГ. Інформування про осіб з інвалідністю – потерпілими на виробництві, що проживають на території ОТГ та про фінансування допомог, що виплачуються за кошти Фонду розповіла в. о. начальника Надвірнянського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Івано-Франківській області Тетяна Николайчук.

Як зазначила, начальник архівного відділу райдержадміністрації Мар’яна Грицків документи, які є джерелами комплектування Національного архівного фонду, для належного обліку та зберігання вони передаються в упорядкованому стані відповідній архівній установі на постійне державне зберігання.

Про стан виникнення пожеж в природних екосистемах та шляхи їх запобігання доповів начальник Надвірнянського РВ УДСНС в Івано-Франківській області Андрій Мочерняк. Пожежі в екосистемах – актуальна проблема на сьогодні, адже саме у весняний період трапляється найбільша кількість загорянь, які несуть загрозу життю і здоров’ю людей, а також призводять до значних матеріальних втрат. Окрім того, за навмисний підпал трави передбачене покарання:
– штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах становить від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
– пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, карається штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
– самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
– штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами становлять від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
– штрафи за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом сягають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ділова, конструктивна розмова показала, що завжди є фахівці, які підкажуть і порадять правильне рішення. І у співпраці можна вирішити будь-які проблеми, – зауважив очільник району.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *