Сьогодні розпочалися перші іспити на рівень володіння державною мовою

На 30-у році української незалежності ми переходимо до нової мовної політики. Інноваційність мовної політики полягає передовсім у тому, що вперше за незалежності вона інституціолізована найвищими державними органами: центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом Національною комісією зі стандартів державної мови та Уповноваженим із захисту державної мови.
На цьому наголосила голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська під час участі у форумі «Україна 30. Гуманітарна політика».

Закон наділяє цю комісію набором повноважень щодо втілення системної мовної політики. Одним із таких інструментів є іспит на рівень володіння держаною мовою. Як інструмент системної мовної політики іспит покликаний створити передумови для формування мовної екосистеми.

Реєстрація на іспит відкрилася 16 липня, а перші іспити розпочалися вже сьогодні, 19 липня, о 9:30

Зареєструватися на іспит для визначення рівня володіння державною мовою можна за покликанням: https://exam.mova.gov.ua, натиснувши активну кнопку «АВТОРИЗУВАТИСЯ ЧЕРЕЗ ID.GOV.UA». Покрокова інструкція міститься за покликанням: https://bit.ly/2URjCMI. Нагадуємо, щоб здійснити електронну ідентифікацію особи, необхідно використовувати електронний підпис, BankID або застосунок Дія ID.

У Києві щодня відбуватимуться 3 іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30. У регіонах іспитові майданчики працюватимуть за окремим графіком, залежно від кількості охочих. Усі локації будуть функціонувати із дотриманням санітарних норм та правил в умовах пандемії.

Станом на сьогодні скласти іспит можна буде в Києві, Полтаві, Вінниці, Чернігові, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Кропивницькому, Миколаєві, Херсоні та Рубіжному. Комісія буде постійно оновлювати перелік іспитових майданчиків на сайті.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *