Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Стартував ХХІІ Міжнародний Гуцульський фестиваль



12 вересня у м. Надвірна розпочалося урочисте відкриття ХХІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю з молебеню  до Матері Божої біля могили Борцям за волю України. Фестивальна колона, на чолі з керівництвом області, району, учасників та гостей фестивалю зупинилася на майдані Шевченка для покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку та стелли Героям Небесної сотні. Опісля колона продовжила свою ходу на стадіон «Нафтовик», де відбулося урочисте відкриття ХХІІ Міжнародного Гуцульського Фестивалю, підняття фестивального прапору та запалювальня символічної Гуцульської  ватри вояками АТО. На відкритті з привітальними словами виступили – голова обласної адміністрації Олег Гончарук, заступник начальника управління стратегічного планування культурного розвитку та регіональної політики у сфері культури-начальник відділу аналізу та прогнозування соціокультурного розвитку регіонів Оксана Іонова, народні депутати України, голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк, голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз, голова районної ради Василь Попович і міський голова Зіновій Андрійович. Учасників та гостей фестивалю поблагословили Митрополит Володимир Войтишин та  владика Василій Івасюк.


«Бажаю щоб гуцульська ватра завжди зігрівала наші серця, наповнювала любов’ю та добротою наші душі. Хай живе й міцніє гуцульський рід. Хай лунає дзвінка коломийка. Зичу учасникам фестивалю вдалих виступів та творчих здобутків, гостям цікавих зустрічей та спілкування. Всім  духовного поєднання та миру. Нехай  перша мелодія Гуцульського фестивалю принесе спокій  на рідній Землі. Слава Україні!» – звернувся голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз.

По закінченню урочистого відкриття розпочалися конкурсні мистецькі програми художніх колективів-учасників фестивалю на шести концертних майданчиках району відповідно до жанрів та виставка – ярмарок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, де можна було купити на згадку пам’ятні сувеніри з глини чи дерева, вишивану бісером чи нитками сорочку, постоли чи запаску. У фестивалі брали участь колективи Верховинського, Косівського, Вижницького, Рахівського, Коломийського, Надвірнянського, Путильського районів, міст Коломия, Яремче, Львів.
 

Також, фестиваль відвідали делегації з Молдови, Польщі, Чехії, Румунії, Литви, Канади, США, Словакії та ін.
Цього ж дня увечері відбудуться виїзні концерти творчих колективів учасників фестивалю в п’яти населених пунктах району.

 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *