Світлана Онищук: ТОВ «Карпатнафтохім» щоденно безкоштовно надає для лікувальних установ області 14 тонн рідкого кисню

Про це під час виїзного брифінгу щодо ситуації з коронавірусом, який відбувся у Калуші, повідомила голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук. Також вона акцентувала на тому, що зараз Прикарпаття знаходиться на піку захворюваності, проте ситуація під контролем. Зокрема, зросла захворюваність серед дітей. Наразі госпіталізовано 55 хворих. Станом на сьогодні додатково розгорнуто 83 ліжка для дітей з коронавірусною інфекцією.

«25 медичних закладів безперервно надають допомогу хворим на COVID-19. За останню добу захворіли 694 прикарпатці, з них 234 людини госпіталізовано, 22 особи померли. Наразі розгорнуто 2803 ліжка, з яких 96.2 відсотки мають доступ до кисню. Станом на сьогодні на стаціонарному лікуванні перебувають 2150 пацієнтів, з них 145 у відділеннях реанімації, а 40 підключені до апаратів штучної вентиляції легень. 75 відсотків хворих у закладах є кисневозалежними. Щоденно в області використовується 25 тонн кисню» – наголосила посадовець.

Світлана Онищук наголосила, що ТОВ «Карпатнафтохім» щоденно відпускає та безкоштовно надає для області 14 тонн рідкого кисню, що дає великі можливості рятувати людські життя.

Голова облдержадміністрації висловила щиру подяку керівництву підприємства за важку щоденну роботу, адже коли минулого року гостро постало питання про забезпечення лікарень киснем, вони в короткий термін підготували всі необхідні документи та освоїти виробництво медичного кисню.

Заступник генерального директора ТОВ «Карпатнафтохім» Марія Савка додала, що потреба медичних закладів Прикарпаття у кисні – 20 тонн на добу, а максимальна потужність підприємства дозволяє виготовляти 14 тонн. Тому є домовленість із Львівським хімічним заводом на постачання ще 6 тонн кисню.

Представникам засобів масової інформації продемонстрували технічний процес виготовлення кисню та розповіли про весь процес від виготовлення до транспортування та розподілу кисню медичним закладам.

Про стан проведення вакцинальної кампанії в області доповів в.о. генерального директора КНП «Івано-Франківська клінічна інфекційна лікарня» Микола Стовбан. Він зазначив, що в області вакцинованих однією дозою 529061 людей, 198 тисяч осіб вже мають зелений сертифікат. Спостерігається позитивна динаміка щеплень. Якщо за вересень вакцинувалося 93 тисячі осіб, жовтень – 148 тисяч, то за 9 днів листопада вакцину отримали 71359 осіб.

За словами директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ігоря Дмитренка, заклади охорони здоров’я завантажені на 76.7 відсотків. 75 відсотків ліжок на кисневій терапії. Зокрема, посадовець наголосив на доцільності вакцинації, адже 98 відсотків хворих, котрі померли від COVID-19, не були вакциновані.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *