Світлана Онищук: Завдяки укриттям діти зможуть перебувати у безпеці під час тривоги

На цьому під час онлайн-наради з головами районних військових адміністрацій, територіальних громад та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, правоохоронних органів та територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади наголосила голова облдержадміністрації – начальник обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

«Розуміємо, що забезпечення надання якісних послуг освіти в умовах війни – складне, але досить важливе питання. Через постійні атаки з боку ворога важливо першочергово убезпечити дітей під час освітнього процесу, – підкреслила очільниця області. – Саме тому ми акумулювали всі зусилля, щоб облаштувати у навчальних закладах укриття. Так, на сьогодні з 1187 закладів освіти наявне укриття в 1143 закладах. Робота в цьому напрямку продовжується».

За словами директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вітора Кімаковича, з 587 закладів загальної середньої освіти в трьох закладах не буде облаштовано укриття. З 466 закладів дошкільної освіти в 41 – укриття відсутнє. Проте всі заклади вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти 100 % облаштовані укриттями.

На проведення будівельних робіт та облаштування укриттів з обласного та бюджетів територіальних громад у 2022 році виділено понад 70 млн гривень. За ці кошти проведено капітальні ремонти та обладнано їх вентиляцією, лавками, стільцями, партами, біотуалетами, генераторами, ліхтариками, куллерами для води, аптечками тощо. Крім того, станом на сьогодні в 83 закладах освіти створено «Пункти незламності», а саме: 69 – в закладах загальної середньої освіти, 7 – закладах дошкільної освіти, 2 – закладах фахової передвищої, 2 – позашкільної освіти, 2 – закладах професійної (професійно-технічної) освіти, 1 заклад вищої освіти.

Також Віктор Кімакович розповів про початок навчального семестру в умовах воєнного стану. За його словами, мережа закладів загальної середньої освіти Прикарпаття складає 587 закладів, в яких здобувають освіту близько 161 тис. учнів, у тому числі 4,4 тис. з числа внутрішньо переміщених людей. Близько 12 тис. учнів (7%) закладів загальної середньої освіти області перебувають за кордоном. Із 587 закладів загальної середньої освіти на канікулах перебуває 72 заклади, з яких 18 – відновлюють освітній процес вже з 1 лютого. 5 закладів загальної середньої освіти є прихистком для внутрішньо переміщених осіб.

Додамо, що під час наради медаллю «За заслуги  перед Прикарпаттям» за багаторічну сумлінну працю та значні трудові заслуги в галузі освіти Івано-Франківщини нагороджені начальник методичного відділу Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Зоряна Гарасимчук, а також начальник відділу інформаційних технологій цього центру Петро Ткачук та головний бухгалтер Галина Шеленко.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *