Ведення містобудівного кадастру в області обговорили на колегії профільного управління

Сьогодні за участі заступника голови обласної державної адміністрації Василя Івасика відбулося засідання колегії департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА.
Обговорено питання виконання регіональної цільової програми ведення містобудівного кадастру Івано-Франківської області на 2017-2019 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23.12.2016 року № 405-12/2016.

Загальний обсяг фінансування програми складав 2089,7 тис. гривень: на 2017 рік було передбачено 620,0 тис. грн., на 2018 – 1139,5 тис. гривень. Цьогоріч передбачено фінансування на суму 1289,7 тис. гривень, що складається із суми недофінансування у 2017-2018 роках у розмірі 959,9 тис. гривень та суми на 2019 рік – 330,0 тис. гривень.

На виконання цієї програми служби містобудівного кадастру у складі спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури на території області провели комплекс заходів та за дев’ять місяців поточного року освоїли кошти в сумі 354,7 тис. грн. Із 14 районних державних адміністрацій затверджено 10 цільових програм містобудівного кадастру, із 6 міст обласного значення таких програм затверджено 5.

Жваве обговорення викликало питання збереження у структурі РДА уповноважених органів містобудування та архітектури і недопущення їх ліквідації. Адже в ході реорганізації посаду головного архітектора скорочують, об’єднують структурні підрозділи, відповідно у складі управління існуватиме одна одиниця, яка не матиме статусу уповноваженого органу. Це може призвести до призупинення із 1 січня роботи щодо видачі дозвільних документів.

Вирішенням проблеми функціонування системи органів архітектури на місцях у зв’язку із майбутнім скороченням та виконання цих функцій в подальшому стало б роз’яснення від центральних органів виконавчої влади. А до цього часу, при скороченні посад та оптимізації структури РДА, Василь Івасик порекомендував виважено підходити до цього питання та розглянути можливість залишити спеціалістів й орган архітектури у структурі РДА.

Окрім цього, на колегії обговорили стан поводження з твердими побутовими відходами в населених пунктах області: проблеми та шляхи їх вирішення; проблемні питання з підготовки проектно-кошторисної документації по об’єктах, які пропонуються місцевими органами влади до фінансування за рахунок субвенції з Державного бюджету та стан виконавської дисципліни в департаменті будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *