Визначено переможців премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства

Сьогодні в Івано-Франківську визначали переможців премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства. Співголови комісії з призначення премії – заступник голови облдержадміністрації Євген Фербей та перший заступник голови обласної ради Василь Гладій – провели засідання, на якому за результатами таємного голосування з шести претендентів члени комісії обрали кращих.

У цьому році лауреатами премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства стали

–          поет, краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, Національної спілки письменників України, голова Яремчанської міської організації Товариства української мови ім. Т. Шевченка Роман Киселюк;

–         Колектив Івано-Франківського краєзнавчого музею у складі: Галини Беднарчик, Надії Реги, Володимира Смирнова та Ярослава  Штиркало;.

–         краєзнавець, журналіст, письменник-гуморист, фольклорист, видавець, член товариства «Просвіта», член Гуцульського товариства, голова редакційно-видавничих комітетів «Енциклопедія Коломийщини», краєзнавчої серії «Бібліотека Коломийщини», почесний краєзнавець України  Микола Савчук.

Варто зазначити, що премія діє на Прикарпатті вже 10 років, присуджується щорічно лауреатам за вагомий внесок у справу вивчення, збереження і популяризацію історико-культурної спадщини та розвиток різних напрямків краєзнавчих досліджень.

Додамо, що питанням охорони культурної спадщини, розвитку галузі краєзнавства надають уваги як обласна влада, так і Президент України та Кабмін.

«Національна програма  «Велике будівництво» за ініціативою Президента України Володимира Зеленського у  наступному році буде доповнена об’єктами культурної спадщини. З цією метою  видано Указ Президента «Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму», –  зазначив  під час засідання Євген Фербей. – Наша мета –  сприяти розвитку культурного потенціалу області, зберегти та ефективно використовувати національне культурне надбання, а також  створити умови для туристичної привабливості об’єктів культурної спадщини Прикарпаття».

Своїми міркуваннями поділилися  перший заступник голови  обласної ради Василь Гладій, який  вніс  пропозицію про необхідність збереження діючих пам’яток, а також створення нових об’єктів для привабливості нашого краю, а також начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, запропонувавши звернути увагу на  існуючі знакові заклади культури та об’єкти культурної спадщини.

Наразі в області продовжується робота над визначенням переліку соціально-культурних обєктів, які буде включено у 2021 році до президентської програми «Велике будівництво».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *