Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Володимир Гройсман зустрівся з Міністром з питань громад та місцевого самоврядування Великої Британії Лордом Ахмадом Уімблдонським

Хід реформи місцевого самоврядування в Україні та перспективи розвитку територіальних громад обговорили під час зустрічі Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман і Міністр з питань громад та місцевого самоврядування, член Палати Лордів Великої Британії Лорд Ахмад Уімблдонський.

Лорд Ахмад прибув в Україну для участі у Конференції та фаховому огляді «Муніципальна консолідація в Європі: тенденції і рішення щодо об`єднання та співробітництва», що організовані Мінрегіоном та Радою Європи і проходять 25-26 вересня в Києві.

Він наголосив, що Великобританія підтримує Україну в її прагненні до незалежності і суверенності на шляху подолання російської агресії. За його словами, Британія відіграла важливу роль у запровадженні європейськими країнами санкцій щодо Росії. Також Міністр привітав плани України щодо впровадження реформ.

«Для Британії та України такі цінності є спільними», – зауважив він.

У свою чергу Володимир Гройсман зазначив, що Президент України та український Уряд рішуче налагоджені впроваджувати реформи, зокрема, децентралізації влади, фінансів, реформи місцевого самоврядування. Проблеми існують на рівні Парламенту.

«На сьогодні Парламент не здатен приймати рішення щодо реформ, тому Президент України прийняв рішення достроково припинити повноваження Верховної Ради, і країна готується до перевиборів», – підкреслив він.

За словами Володимира Гройсмана, кожна громада – навіть сама невелика – має бути залучена до економічного життя країни, але через надмірну централізацію влади відбувається навпаки.

«Уявіть собі, що сьогодні люди, які є справжнім капіталом можливостей, ініціативи на місцях фактично виключені з життя країни. Це те саме, що на найкращому родючому ґрунті, в період дефіциту продовольства, нічого не сіяти», – сказав Володимир Гройсман.

Сторони дійшли згоди, що передача повноважень на місця має бути забезпечена прозорою діяльністю і відповідальністю громад.

«Відкритість і відповідальність – це базові принципи, на яких ми маємо будувати систему місцевого самоврядування в Україні», – зазначив Віце-прем`єр-міністр.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *