ЗАТВЕРДЖЕНО СПИСОК НАЙКРАЩИХ СТУДЕНТІВ ТА КУРСАНТІВ, ЯКІ З 1 ВЕРЕСНЯ 2020 РОКУ ОТРИМУВАТИМУТЬ СТИПЕНДІЮ ІМЕНІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Вже другий рік поспіль студенти та курсанти, які мають найкращі показники у навчанні та відомі своєю активною громадянською позицією, отримуватимуть протягом навчального року стипендії на честь 10 наймолодших Героїв Небесної Сотні. Відповідний наказ МОН підписаний 10 серпня.

“Стипендія імені Героїв Небесної Сотні – це шана тим наймолодшим та найсміливішим учасникам Революції Гідності, які відстоювали майбутнє України, тому ми маємо підтримувати підростаюче покоління в пам’ять про них. Загалом визначено 43 стипендіата. Крім активної громадської, наукової та спортивної діяльності, вони мають високі навчальні результати – займають позиції в межах перших 10 % за рейтингом або є першими в рейтингах вишів”, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Розмір стипендій встановлено відповідно до постанови КМУ від 28 грудня 2016 року № 1047 “Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах”. Це щомісячно 2 тис 480 грн – для студентів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Бакалавр” або “Магістр”, 2 тис 130 грн – для студентів закладів вищої освіти III-IV рівня акредитації та наукових установ, 2 тис 027 грн – для курсантів. Виплата стипендій почнеться з 1 вересня 2020 року.

Кожен заклад вищої освіти міг подати одного кандидата за кожною спеціальністю, відбір проводив вищий колегіальний орган студентського (курсантського) самоврядування.

Так, призначено по 5 стипендій за спеціальностями:

“Агроінженерія” – імені Героя Небесної Сотні Дмитра Пагора;
“Архітектура та містобудування” – імені Героя Небесної Сотні Олександра Плеханова;
“Інженерія програмного забезпечення” – імені Героя Небесної Сотні Сергія Байдовського;
“Психологія” – імені Героя Небесної Сотні Юрія Дяковського;
“Економіка” – імені Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського;
“Географія” – імені Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка;
“Фізична терапія, ерготерапія” – імені Героя Небесної Сотні Василя Мойсея;
а також:

4 стипендії за спеціальністю “Сценічне мистецтво” – імені Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна;
3 стипендії за спеціальністю “Військове управління (за видами збройних сил)” – імені Героя Небесної Сотні Івана Тарасюка;
1 стипендія за спеціальністю “Залізничний транспорт” – імені Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка.
За словами голови Конкурсної комісії Юрія Кращенка, всі кандидати мають високі відзнаки, активно займаються волонтерством та благодійними справами. Наприклад, один із стипендіатів, учасник АТО, є автором книги “Військовий непотріб”. Другий рік поспіль отримувати стипендію буде переможець конкурсу на кращу проєктну пропозицію пам’ятника захисникам України (учасникам АТО) з Харківського вишу. Цього року серед стипендіатів більше половини дівчат. Одна з них має інвалідність, але незважаючи на це, створила власний благодійний фонд “Життя без перешкод” та допомагає іншим людям з інвалідністю соціалізуватися в суспільстві.

Нагадуємо, стартувала розробка проєкту стратегії розвитку вищої освіти на 2021-2031 рр. – долучитись можуть усі охочі.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *