1 грудня – Всесвітній День Боротьби зі СНІДом
SOS – врятуємо Україну від СНІДу.
СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.
SOS – врятуємо Україну від СНІДу.
СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.
Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч чоловік заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу у організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. ВІЛ руйнує Т-лімфоцити, і це призводить до втрати організмом захисних реакцій, в наслідок чого активізується так звана умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалювань, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань. Джерелом інфекції є безпосередній носій ВІЛу. Зараження можливе лише при статевому контакті з інфікованим чи при кровообміні з ним.
Основними симптомами є збільшення лімфовузлів, лихоманка, втрата 10% ваги тіла протягом двох місяців, слабкість.
Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження, таких як спільне використання голок та шприців або практикування небезпечних статевих відносин. Багато людей, інфікованих вірусом імунодефіциту, не мають симптомів захворювання.
Міри профілактики. Основна умова — Ваша поведінка.
1. Статеві контакти — найбільш розповсюджений шлях передачі вірусу. Тому надійний спосіб запобігти зараження — уникати випадкових статевих контактів, використання презерватива.
2. Використання будь-якого інструментарію (шприци, системи для переливання крові) як у медичних установах, так і в побуті при різний маніпуляціях (манікюр, педикюр, татуювання, гоління тощо) де може міститися кров людини, зараженого ВІЛ, потрібно їхня стерилізація. Вірус СНІДу не стійкий, гине при кип'ятінні миттєво, при 56С градусах протягом 10 хвилин. Можуть бути використані і спеціальні дезрозчини. Спирт не знищує ВІЛ.
3. Перевірка донорської крові обов'язкова. В Україні створено мережу кабінетів довіри з обстеження і консультування на ВІЛ/СНІД. 1988р.— 1 грудня оголошено Всесвітнім Днем Боротьби зі СНІДом. Зареєстровано першу смерть від СНІДу в Україні.
Працівники санітарно-епідеміологічної служби попереджують, що Ваше здоров'я та здоров'я Ваших рідних та близьких у Ваших руках!
Начальник управління Климюк Л.В.
0 Коментарі