Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Month: Березень 2024

Центр протидії дезінформації застерігає


Умесенджері WhatsApp поширюється нова шахрайська схема, мета якої – отримати доступ до акаунтів користувачів.

Користувачі отримують повідомлення з посиланням на фейкову сторінку «Електронних петицій» про буцімто нестачу лише кількох голосів, аби набрати необхідну кількість підписів для присвоєння звання Героя України неназваному родичу.

Насправді ж посилання з петицією потребує додаткового входу у WhatsApp, після чого шахраї отримують доступ до особистого WhatsApp-акаунту.

Центр закликає у разі отримання таких повідомлень блокувати номер, з якого було надіслане смс, та в жодному разі не переходити за невідомими посиланнями.

Якщо ж ви стали жертвою шахраїв, зверніться до кіберполіції або інших компетентних органів.

Про надання психологічної допомоги постраждалим під час надзвичайних та військовослужбовцям йшлося на нараді в ОВА


Заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко  провела робочу зустріч із психологами Головного управління ДСНС в області, Головного управління Національної поліції в області, 50-го  полку імені полковника Семена Височана Національної гвардії України та Збройних сил України. У заході взяла участь координаторка Всеукраїнської програми ментального здоровʼя  «Ти як» Лариса Підвербецька.

Обговорювали питання реалізації проєкту «Алгоритм реагування у надзвичайних ситуаціях», а це – надання екстреної психологічної допомоги постраждалим під час надзвичайних ситуацій із залученням психологів ДСНС та Національної поліції України.

«Психологічний стан та психічне здоров’я українців під час військових дій потребує особливої уваги. Багато людей переживають виснаження, спустошення, тому відчувають тривогу й паніку, – зазначила Людмила Сірко. – Психологічна допомога психологів необхідна для військовослужбовців, постраждалих від бойових дій, надзвичайних ситуацій та загалом для усіх українців, – а це психологічні  корисні поради, зокрема, як опанувати себе в критичних умовах, як допомогти близьким та підтримувати здоровий психічний стан в критичних умовах».

Під час наради йшлося й про поглиблення співпраці психологів ДСНС, поліції, Збройних сил України з координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», у рамках провадження цієї програми, відпрацювання дієвого механізму спільної роботи з цивільним населенням,  психологічними службами системи освіти, а також співпрацю з благодійними фондами, міжнародними організаціями, науковцями  щодо ефективного надання психологічної допомоги постраждалим під час надзвичайних ситуацій та військовослужбовцям.

Зауважувалося, що важливо проводити необхідні навчальні заняття для психологів задля надання фахової психологічної допомоги.

Учасники наради розповіли й про роботу груп контролю бойового стресу у військових частинах ЗСУ, вивчення морально-психологічного стану військовослужбовців, налагодження комунікаційного процесу у військових частинах,  а також питання  соціального і правового захисту військовослужбовців, членів їхніх сімей тощо.

(більше…)

Прикарпатські рятувальники активно провадять рейди з метою недопущення пожеж в природних екосистемах

Такі заходи було проведено на Надвірнянщині та Коломийщині. Працівники ДСНС спільно з працівниками поліції під час рейду виявили особу, яка проводила самовільне спалювання рослинності та її залишків. Громадянина було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн.

Рейдові групи продовжують працювати у всіх районах області.

Бережіть нашу землю, а не спалюйте !

У профільному Міністерстві обговорили питання удосконалення медичної допомоги при туберкульозі


УМіністерстві охорони здоров’я України за участі фахівців Центру громадського здоров’я України, керівників департаментів охорони здоров’я та регіональних фтизіопульмонологічних центрів відбулася нарада з питань удосконалення медичної допомоги при туберкульозі. Участь у її роботі взяв в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Дзьомбак,- повідомили в профільному департаменті.

Зазначалося, що впровадження ефективних програм профілактики, широкомасштабна вакцинація та розвинена система раннього виявлення туберкульозу можуть значно знизити рівень захворюваності серед населення. Важливо постійно підтримувати ці заходи для забезпечення громадського здоров’я та запобігання поширенню цієї хвороби. Враховуючи ризик збільшення випадків туберкульозу в умовах війни, посилення профілактики цього захворювання в Україні стає надзвичайно важливим.

Варто зазначити, що нарада стала кроком у правильному напрямку для розробки та впровадження ефективних стратегій боротьби з цією хворобою в умовах конфлікту. Важливо продовжувати спільні зусилля для забезпечення належного контролю туберкульозу та захисту громадського здоров’я.

Серед стратегічних та оперативних цілей подолання туберкульозу на національному рівні учасники наради обговорили удосконалення системи епіднагляду, організації та надання протитуберкульозної допомоги в областях — на районних рівнях та в громадах, забезпечення ефективного виявлення нових випадків та недопущення формування резистентних форм туберкульозу та розширення інноваційних програм лікування мультирезистентного туберкульозу.

Наразі Україна входить до країн високого пріоритету ВООЗ як країна з високим тягарем лікарсько-стійкого туберкульозу і посідає 4 місце за темпами поширення цього захворювання у Європейському регіоні ВООЗ. За даними Центру громадського здоров’я, у 2023 році в нашій країні зареєстрували 19 851 випадок активного туберкульозу, з яких 639 — серед дітей до 14 років, 196 — серед підлітків віком 15-17 років. На Прикарпатті ж за минулий рік зареєстрували 493 вперше виявлених випадків та 92 рецидиви туберкульозу, серед яких: у дітей віком 0-14 років – 10 випадків; у підлітків віком 15-17 років – 1 випадок.

Попри пандемію COVID-19 та повномасштабне вторгнення Україна досягла прогресу у лікуванні захворювання завдяки впровадженню низки сучасних підходів для подолання туберкульозу. На безоплатній основі для пацієнтів доступні інноваційні методи діагностики, короткі режими лікування, пріоритезація амбулаторної моделі лікування з можливістю для пацієнтів продовжувати наповнене життя без ізоляції, людино орієнтований підхід та боротьба зі стигмою та дискримінацією пацієнтів.

Зокрема, недавно КНП “Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр” перший в Україні отримав комплект штучного інтелекту для автоматичного аналізу рентгенівських знімків грудної клітки. А перед тим закладу передали портативний рентгенапарат, який дає можливість отримувати до 100 високоякісних зображень з повним зарядом апарату, в умовах відсутності мережевого живлення. Також в області є 10 молекулярно-генетичних систем Gene Xpert, які дозволяють діагностувати туберкульоз всього за дві години.

Світлана Онищук повідомила про безпекову ситуацію в області після тривоги


За інформацією очільниці Прикарпаття, цієї ночі ворог знову атакував об’єкти критичної інфраструктури.

Росіяни вкотре здійснили масовану атаку по українських  містах, застосувавши різні типи озброєння.

“Не оминула загроза і Прикарпаття. Ціллю ворога став об’єкт критичної сфери, – повідомила Світлана Онищук. – На щастя, обійшлося без жертв”.

Також на світанку наші відважні захисники неба знешкодили повітряні цілі.

“Дякуємо силам ППО за те, що цілодобово стоять на захисті нашого спокою, дякуємо всім, хто кожен день працює задля майбутнього країни, хто рятує, оберігає та боронить  рідну землю, не втрачає віру у нашу Перемогу і мирне життя!”, – йдеться у дописі керівниці області.

У медійному центрі обласної військової адміністрації відбувся пресбрифінг, присв’ячений першому року діяльності Закону України «Про медіа»

Ігор Маслов, представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення в Івано-Франківській області, розповів про перший рік роботи Закону України «Про медіа» та стан медіапростору Прикарпаття.

Йшлося про:

  • імплементацію норм Закону «Про медіа»;
  •  зміни, що відбулись протягом року в медіапросторі області;
  •  норми законодавства, які вступають у силу впродовж поточного року;
  •  введення в експлуатацію на Прикарпатті ефірної багатоканальної комунікаційної мережі МХ-7;
  •  збільшення покриття області телевізійним та радіосигналом.

Представник медіарегулятора акцентував, що відповідно до Закону України «Про медіа» реєстрація друкованих медіа під час дії воєнного стану та протягом визначеного періоду після його скасування є обов’язковою.

Команда Дія.Сіті, яку очолив заступник міністра цифрової трансформації України, зустрілася ІТ-спільнотою Прикарпаття

середу, 27 березня, відбулася зустріч команди Дія.City з ІТ-спільнотою Івано-Франківська, що стало важливою подією для обговорення перспектив співпраці та спільних зусиль для підтримки і подальшого розвитку ІТ-сфери у регіоні. (більше…)

Діти з Харківщини оздоровлюватимуться на Прикарпатті

ьогодні на Івано-Франківщину прибули 44 дитини із територіальних громад Харківщини, які перебуватимуть в оздоровчому закладі на Косівщині.

«У сьогоднішніх умовах організація відпочинку, оздоровлення дітей набуває особливої ваги. Для нас надзвичайно важливо підтримувати дітей, які прибувають на Прикарпаття оздоровлюватися із небезпечних територій нашої держави.  І зважаючи на безпекову ситуацію, дитячий відпочинок організовується надзвичайно ретельно, – зазначила заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко. – Діти із Харківщини матимуть змогу дружньою проводити час, гарно відпочивати, відчувати позитивні емоції та покращувати своє ментальне здоров’я. А також для них будуть організовані навчальні заняття, відповідно до тих класів, в яких вони здобувають освіту».

Зараз важливо опрацювати питання щодо оздоровлення дітей, які проживають в прикордонних зонах громад небезпечних прифронтових областей,  стабілізувати їх емоційний стан та надавати змогу відволіктися від переживань війни.

Засідання клубу української мови для ВПО

нями в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка у відділі соціокультурної проєктної діяльності, де діє клуб розмовної української мови для внутрішньо переміщених людей (ВПО), відбулося засідання – читання поезії відомих поетів, розповідей учасників про історію свого міста та відомих поетів з Харкова, Маріуполя, Херсона, Києва.

Модерувала клубну зустріч Любов Процюк, філологиня, доцентка Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, волонтерка обласної книгозбірні.

Читайте на сторінці бібліотеки https://lib.if.ua/news/1711546477.html

Проблему домашнього насильства обговорили на засіданні Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми

28 березня під головуванням заступниці голови Надвірнянської РДА  Лесі Свідрак відбулося засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

Члени Міжвідомчої ради заслухали й обговорили статистичну та аналітичну звітність щодо запобігання та протидії домашньому насильству за 2023 рік. Зокрема,  прозвучала  інформація Надвірнянського РВП щодо ситуації в районі з приводу вчинення насильства в сім’ї та про організацію і спільного проведення інформаційно-просвітницької кампанії до відзначення Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми.

Обговорили необхідність створення мобільних бригад допомоги постраждалим від домашнього і гендерно зумовленого насильства в територіальних громадах району.

Йшлося також про створення корекційних програм для осіб, які вчиняють насильство в сім’ї та навчання відповідних фахівців. Учасники засідання проаналізували проблемні моменти в роботі з багатодітними сім’ями.

Робота всіх залучених підрозділів та структур триває систематично та злагоджено й спрямована на запобігання таких випадків.

Звернутись на національну “гарячу лінію” із попередження домашнього насильства можна за телефонами: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного), 116 123 (з мобільного). У разі проблем з телефонними каналами, отримати консультацію можна зателефонувавши у Telegram: @NHL116123.

 

1547 –  урядова гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.