Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Квітень 23, 2024

Прикарпаття долучилося до проведення Днів спільнодії «Стійкість молоді – сила нації»


Акції відбулися за ініціативи Координаційний центр КМУ / Mental Health UA в майже усіх областях України.

«Молодь залишається дуже вразливою. Це вже неодноразово доводили наші дослідження. Водночас діти, підлітки, молоді люди готові піклуватися про своє ментальне здоров’я, готові звертатися за підтримкою. Тому наша спільна мета допомогти їм поглибити свої знання та створити умови для формування стійкості в усіх куточках країни, на всіх рівнях держави», – наголосила керівниця Координаційний центр КМУ / Mental Health UA Оксана Збітнєва.

Організаторами заходів на місцях виступили обласні військові адміністрації, зокрема профільні заступники керівників ОВА та регіональні координатори Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олени Зеленської.

По всій країні їх учасниками стали близько 3000 представників молоді.

Головною метою Днів спільнодії стало відкриття для них світу ментального здоров’я.

Насамперед представили всі нині доступні можливості підтримки. Зокрема нагадали, що зі скаргами на власний психоемоційний стан можна звертатися до свого сімейного лікаря та отримувати відповідну допомогу.

«Піклуючись про ментальне здоров’я, ми підтримуємо нашу стійкість. Розуміючи це, ми об’єднуємо в регіоні зусилля для побудови великої екосистеми ментального здоров’я, зокрема й для нашої молоді», – розповіла перша заступниця очільника Черкаської обласної державної адміністрації Наталія Кравченко.

«Надзвичайно важливо кожному піклуватися про фізичне та ментальне здоров’я. Саме задля того, аби кожен знайшов необхідну психологічну допомогу, проводимо такі Дні спільнодії», – зазначила заступниця  голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Людмила Сірко

Крім того, провели сеанси арттерапії, майстеркласи, квести. Відбулись спільні руханки: продемонстрували як спорт та фізична культура можуть бути елементом піклування про себе.

Опановували техніки самодопомоги під час івенту «Подорож до ментального здоров’я». Взяли участь у тренінгах надання першої психологічної допомоги.

«Я тепер знаю як допомогти близькій людині під час панічної атаки!», – каже студентка Софія.

Назар з Житомира додає: «Особисто відчув користь від технік самодопомоги. Це мене надихнуло приділяти саморозвитку більше часу й щодня дбати про своє ментальне здоровʼя».

До заходів в рамках Днів спільнодії долучилися також місцеві громадські організації, представники міжнародних проєктів допомоги, психологи ДСНС УкраїниНаціональної поліції України. Аби оцінити загальний психоемоційний стан молоді відбулось опитування учасників на тему «Ментальне здоров’я – це…»

«Наш обов’язок підтримати та навчити дітей піклуватися про себе і своє ментальне здоров’я. Це пряма інвестиція у майбутнє. Невдовзі саме вони будуть розбудовувати нашу країну», – впевнена регіональна координаторка в Сумській області Жанна Сидоренко.

«Молодь має знати все про ментальне здоров’я, для чого потрібно дбати про нього. Ми маємо допомогти усвідомити, що ментальне здоров’я не менш важливе, ніж фізичне», – закликала регіональна координаторка в Закарпатській області Таїсія Симочко.

#тияк

Чотири пріоритети: ППО, сучасна артилерія, далекобійність і щоб допомога від США прибула якнайшвидше – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Сьогодні був дуже довгий день, більшість часу – саме військовим питанням.

Провів Ставку. Зокрема, були доповіді щодо роботи нашого ОПК – довгострокових контрактів, які вже є та вже працюють і які ще потребують окремої уваги, більшої уваги. Кожен в уряді України, в наших Силах оборони чітко розуміє поставлені завдання. Звичайно, була доповідь Головкома щодо ситуації на фронті. Була ще окрема військова доповідь сьогодні після Ставки. Щойно доповідав також керівник ГУР. Очевидно, що зараз увесь наш потенціал має працювати навіть більше, ніж на сто відсотків, щоб втримати ситуацію й повернути Україні ініціативу. Тим більше, що зараз нарешті ми маємо позитивний рух щодо американської допомоги й працюємо над тим, щоб український потенціал був підтриманий саме такою зброєю, яка необхідна нашим воїнам. Необхідна не тільки, щоб вистояти, а й щоб діяти – діяти заради українських цілей, активно – заради захисту наших людей. Сьогодні я говорив саме про це з Президентом Байденом.

Я вдячний пану Президенту, його команді, усім у Конгресі Сполучених Штатів, персонально пану спікеру Джонсону – усім, хто підтримує активний захист свободи, – я вдячний за рішення на користь нашого захисту від російського терору й на користь нашої можливості завершити війну справедливо – справжнім миром для всіх українців.

Якраз перед початком розмови з Президентом Байденом російські терористи знову вдарили по Харкову – по телевежі. Очевидне залякування, щоб терор був помітний усьому місту і щоб спробувати обмежити Харків у зв’язку та доступі до інформації. Зараз триває робота над відновленням сигналу. І так само, як і Харків, різні міста й громади потребують захисту – потребують «петріотів». І водночас потрібно завдавати максимальних уражень усьому, що Росія використовує як базу для терору й для своєї воєнної логістики. Я вдячний усім у світі, хто готовий нам із цим допомагати, і ми працюємо з нашими американськими партнерами заради збільшення наших можливостей. Чотири пріоритети, вони ключові: захист неба, сучасна артилерія, далекобійність і щоб пакети американської підтримки прибули якнайшвидше. А сьогоднішній результат – у домовленостях про «атакамси» для України всі крапки розставлені. Дякую, пане Президенте! Дякую, Конгресе! Дякую, Америко!

Дуже важливо й те, що наші команди – України та Сполучених Штатів – почали роботу над двосторонньою безпековою угодою. Можемо зробити так, щоб наша угода стала справді взірцевою та принесла не лише більше безпеки нашим народам, а й допомогла всій європейській історії рухатися правильно й тільки мирно.

Сьогодні ж зустрівся із делегацією конгресменів, які відвідують Україну. Члени Палати представників, обидві партії. Ми обговорили, як саме можемо зробити цей рік результативним для України та всієї коаліції – коаліції захисників міжнародного порядку. І з конгресменами, і з Президентом Байденом сьогодні говорили також про підготовку першого Глобального саміту миру. Для всіх нас однаково важливо, щоб формат саміту миру й Формула миру стали історією успіху для України та світової більшості, для всіх, хто прагне жити за правилами міжнародного права й мирно.

Дякую! Дякую кожному й кожній, хто допомагає нам в Україні долати російський терор! Дякую всім, хто захищає життя та воює проти російського окупанта. Сьогодні я хочу особливо відзначити результати 35-ї окремої бригади морської піхоти, яка діє на Придніпровському напрямку, а також 58-му окрему мотопіхотну та 72-гу окрему механізовану бригади, які воюють на Донеччині. Дякую вам, воїни! Дякую всім, хто з Україною!

Слава Україні!

Відомі переможці ІІ районного етапу конкурсу “Серцем єдиним – ми Україна” в Надвірнянському районі

«Серцем єдиним , ми – Україна» – саме під таким патріотично-щемким гаслом  Надвірнянський міський будинок культури об’єднав в своїх стінах талановитих, обдарованих, креативних учасників ІІ районного етапу однойменного конкурсу .
Проведення творчого заходу ініціювала голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.
Районний етап проєкту «Серцем єдиним , ми – Україна» організований та проведений Надвірнянською районною державною адміністрацією та Управлінням культури і туризму Надвірнянської міської ради.
Представляли композиції патріотичної тематики з елементами театрального, вокального, хореографічного, музичного напрямків вісім найкращих команд-переможниць територіального етапу конкурсу –
«Нескорені» Надвірнянського ліцею №1 імені В.М. Чорновола (Надвірнянська ТГ)
«Відгомін» Фитьківського ліцею (Переріслянська ТГ)
«Неон – серце героя» Ланчинського ліцею імені Юрія Шкрумеляка (Ланчинська ТГ)
«Шлях до перемоги» Делятинського ліцею №2 (Делятинська ТГ)
“Незламні духом” Яремчанського ліцею №1 (Яремчанська ТГ)
«Бавовна» Білозоринської гімназії (Пасічнянська ТГ)
«Єдність» Ворохтянського ліцею (Ворохтянська ТГ)
«Незламні» Яблуницького ліцею (Поляницька ТГ)
Оцінювали учасників патріотично-мистецького заходу професійне журі, до складу якого увійшли представники освіти та культури територіальних громад району під керівництвом голови Надвірнянської районної державної адміністрації Петра Хмельовського.
Вітали обдаровану молодь Михайло Кузбит – директор Івано – Франківського державного центру естетичного виховання та голова Надвірнянської територіальної громади Зіновій Андрійович.
Підримували, надихали та демонстрували чудове вокальне виконання Анна Саса, Ілля Михайлюк, Влад Байляк, Юліана Ватаманюк та юні учасники народного драматичного колективу «Веретено».
Яскравим, видовищним, музичним, поетичним, артистично-емоційним та естетично-прекрасними був кожен з представлених номерів. Складним та цікавим видалось визначення переможців для журі.
Переможцями та представниками Надвірнянського району на гала- концерті конкурсу стали «Нескорені» Надвірнянського ліцею №1 імені В.М. Чорновола.
«Шлях до перемоги» Делятинського ліцею №2 та «Єдність» Ворохтянського ліцею розділили друге місце.
«Бавовна» Білозоринської гімназії та «Незламні» Яблуницького ліцею відзначені третіми.
Переможці отримали шалені оплески і грамоти від очільників району та міста. Але найбільшою перемогою, насправді,є те, що наші обдаровані, енергійні, талановиті, прекрасні діти є носіями національних цінностей, патріотичних почуттів до рідної землі, свого народу, його духовності і культури, що є найбільшою надією на щасливе майбутнє незалежної України, волю і свободу якої заради них виборюють найсильніші та найстійкіші серед нас.

Послуги служби зайнятості для внутрішньо переміщених осіб


Зважаючи на усі труднощі та виклики сьогодення, працівники обласної служби зайнятості здійснюють постійний супровід внутрішньо переміщених громадян з метою сприяння їхній зайнятості та швидкій адаптації до нових умов життя.

Так, від початку року за сприяння обласної служби зайнятості вже працевлаштовано 245 внутрішньо переміщених осіб, які на даний час знайшли прихисток на Прикарпатті.

Крім того, 69 осіб з числа внутрішньо переміщених за сприяння служби зайнятості пройшли професійне навчання, 188 осіб були залучені до виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, 5 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 89 внутрішньо переміщених осіб отримали ваучер на навчання, 9 осіб отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів мікрогранту на розвиток або започаткування власної справи.

Станом на 22 квітня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених становить 823 особи.

 Нагадуємо, що при реєстрації в службі зайнятості безробітні громадяни, в тому числі внутрішньо переміщені особи, мають можливість:

  • отримати інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням;
  •  пройти безоплатне професійне навчання;
  •  отримати ваучер на навчання за однією з 124-ох професій і спеціальностей;
  •  отримати мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу відповідно до урядового проєкту «Власна справа»;
  •  взяти участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, в тому числі суспільно корисних роботах.

Крім того, перебуваючи на обліку в службі зайнятості під час воєнного стану, протягом 90 днів громадяни мають змогу отримувати допомогу по безробіттю.

Якщо ви шукаєте роботу, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!

Із хорватськими партнерами обговорили актуальні питання надання психологічної та психіатричної допомоги постраждалим від війни


Заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко зустрілася з партнерами з Хорватії. Захід відбувся за участю професорів Сплітського університету в Хорватії Івана Урліча та Бориса Дроздика (онлайн), Почесного консула Республіки Хорватія в Західному регіоні України Віталія Запухляка, заступниці начальника управління – начальника відділу зовнішніх зв’язків департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Христини Торган, змедичного директора КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради» Наталі Стрільців.

Йшлося про соціально-психологічну підтримку ветеранів війни, внутрішньо переміщених людей, зокрема, запровадження нових проєктів щодо надання психологічної допомоги, практичні методи роботи обласного клінічного центру психічного здоров’я, лікувальну тактику роботи, практику психотерапевтичної роботи з ветеранами, військовослужбовцями, підбір сучасних препаратів для зменшення враженості симптомів посттравматичного розладів та інше.

Людмила Сірко розповіла про картування ментальних послуг задля надання необхідної психологічної допомоги військовослужбовцям та вестернам війни, заходи соціалізації ветеранів, які повернулися з війни, створення спеціальних робочих місць для людей з інвалідністю І-ІІ груп, а також можливості щодо започаткування власної справи, отримання ваучерів на навчання.

Зауважувалося, що викликів у військові дні є надзвичайно багато, але психосоціальна допомога – це надважливий напрям, над яким необхідно ретельно працювати та комунікувати з міжнародними партнерами науковцями.

Під час зустрічі йшлося про зацікавленість щодо отримання найбільш необхідної інформації щодо досвіду психологічної роботи із верандами війни від закладів охорони здоров’я, мобільних бригад Хорватії, а також важливих наукових досліджень.

Хорватські науковці Іван Урліч та Борис Дроздика розповіли про напрям роботи психіатричної клініки в умовах війни, щоденні наукові напрацювання команди, яка складалася з 32-х фахівців із надання допомоги внутрішньо переміщеним людям, постраждалим від війни та військовослужбовцям. А також про роботу у напрямах групового аналізу, психоаналізу, психодинаміки відновлення та відповідних наукових розробок задля адаптації цих людей до реального життя. Наголошувалося на важливості опрацювання аспектів адаптації цих людей до мирного життя, алгоритми дій відповідно до їх потреб.

Мовилося про вивчення, узагальнення досвіду, кращих практик роботи фахівців з надання соціальної, психологічної та психіатричної допомог в період воєнних дій, підготовку цих фахівців, а також проведення чергових зустрічей задля того, щоби ділитися важливим досвідом організації цієї надзвичайно важливої роботи.

За результатами зустрічі напрацьовуватимуться конкретні пропозиції щодо подальшої співпраці із науковими партнерами з Хорватії, прикарпатськими фахівцями задля реалізації програм із надання всебічної психосоціальної підтримки українцям, які постраждали внаслідок війни.

Щороку Україна долучається до відзначення Європейського тижня імунізації


Попри війну та масштабні руйнування медичної інфраструктури, щеплення в Україні не припиняються навіть у найбільш наближених до лінії фронту територіях.

У 2024 році виповнюється 50 років з початку Розширеної програми імунізації. За даними ВООЗ, в рамках дії програми — вакцини врятували понад мільярд життів у всьому світі.

Почалося все у 1974 році, як місія забезпечити дітей в усіх країнах світу життєво необхідними вакцинами проти 6 потенційно смертельних хвороб: дифтерії, поліомієліту, кашлюку, правця, туберкульозу, кору.

З того часу міністерства охорони здоров’я, України зокрема, та партнери співпрацюють. Завдяки вакцинації ліквідована віспа; географічний ареал дикого поліовірусу скоротився до двох країн; випадки кору, краснухи, туберкульозу, кашлюку, правця та дифтерії різко зменшилися.

В Україні є Національний календар профілактичних щеплень, відповідно до якого кожен може отримати щеплення в медичному закладі безоплатно, а самі вакцини кваліфіковані ВООЗ, безпечні та ефективні. Дотримуючись цього Календаря, людина захищає себе, своїх дітей та громаду від 10 особливо небезпечних хвороб. Тож подбайте про себе та своїх рідних — зробіть щеплення!