Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Липень 10, 2024

До уваги осіб, які хочуть працювати на державній службі та відновлювати країну!


Уцьому розділі ви знайдете всю необхідну інформацію та дізнаєтеся як долучитися до резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України та, в подальшому, мати можливість стати державним службовцем.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2023 року № 524 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України» затверджено Порядок його реалізації.

Мета та завдання Резерву 

Метою створення резерву є забезпечення районних, обласних військових адміністрацій, військових адміністрацій населених пунктів, інших державних органів, які утворені або відновили роботу на деокупованих територіях України, персоналом для практичного виконання завдань і функцій держави на цих територіях.

Резерв формується з осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях на посадах державної служби.

Для автоматизації та цифровізації резерву функціонує інформаційно-комунікаційна система, що містить відомості про осіб, зарахованих до резерву. Технічним адміністратором системи є НАДС.

Чому важлива робота в державних органах на деокупованих територіях?

Державна служба — це робота на благо суспільства та задля добробуту кожного громадянина. А працювати в державних органах на деокупованих територіях — це шанс маленькими кроками творити великі зміни у своїй країні та наближати її перемогу. Це можливість зробити свій внесок у відновлення життя та благополуччя на деокупованих територіях.

Службовці, які працюють в державних органах на деокупованих територіях, мають змогу своєю щоденною роботою будувати нове майбутнє для всієї країни. Адже це робота з високим рівень особистої участі і відповідальності за прийняття рішень, що впливають на життя людей.

Якщо Ви: розумієте важливість відновлення деокупованих територій, маєте необхідну кваліфікацію чи хочете спробувати свої сили на державній службі та усвідомлюєте рівень відповідальності цієї роботи — не зволікайте, долучайтеся до резерву.

Департамент фінансів інформує


За підсумками І півріччя поточного року до бюджетів усіх рівнів  платниками Івано-Франківської області сплачено податків і зборів  в обсязі 15 081,5 млн гривень:

  • до місцевих бюджетів – 5 843,0 млн гривень;
  • до державного бюджету – 9 238,5 млн гривень.

 Сплата податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців до державного бюджету склала – 1 434,0 млн гривень, що становить 9,5% в  структурі доходів нашої області.

Алгоритм дій, якщо внаслідок обстрілу ви опинилися під завалом разом з дитиною


Нехай ця інформація вам ніколи не знадобиться, але знати її варто!

Через нашого сусіда – країни-терориста, ніхто не може почуватися у повній безпеці, проте у наших силах підготуватися до різних ситуацій, аби мати змогу допомогти собі та рідним.

Запам’ятайте алгоритм дій, якщо внаслідок обстрілу ви опинилися під завалом разом з дитиною.

МОЗ координуватиме медичну евакуацію пацієнтів Охматдиту на лікування за кордон


Ми отримуємо численні пропозиції від різних країн та міжнародних організацій щодо безоплатного лікування дітей з НДСЛ Охматдит за кордоном.

Щоб цей процес був ефективним, Міністерство координуватиме його централізовано.

Просимо батьків маленьких пацієнтів Охматдиту проконсультуватися зі своїми лікарями щодо необхідності направлення дітей на лікування за кордон. У разі потреби медичної евакуації, будь ласка, заповніть анкету: https://bit.ly/3xPfxww

Звертаємося до наших міжнародних партнерів, друзів та всіх небайдужих, хто підтримує нас у цей складний час. Якщо ви бажаєте допомогти у медевакуації постраждалих від ракетного обстрілу Охматдиту, звертайтеся на офіційну електронну адресу МОЗ України – medevac@moz.gov.ua.

Нагадуємо, що під час влучення російської ракети в Охматдит перебувало 627 дітей. Після атаки 94 пацієнти були оперативно перевезені до інших медзакладів Києва, де їм надається необхідна допомога.

Водночас 465 дітей, які потребували планового лікування, були обстежені та тимчасово виписані додому. Лікарі підтримують зв’язок із їхніми батьками. У вцілілих будівлях Охматдиту залишилися на лікуванні 68 пацієнтів.

Тільки єдністю ми зможемо протистояти злу та російському терору!

Людмила Сірко взяла участь у роботі виїзного засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва в Надвірнянському районі

Про роботу Регіонального офісу міжнародного співробітництва в Івано-Франківській області сьогодні в Надвірнянській райдержадміністрації говорила заступниця голови ОВА Людмила Сірко.
Нарада відбулася за участі директора департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської ОДА Олександра Зрайка, голови правління ГО «Громадський центр «Еталон» Лесі Аронець, першого заступника голови Надвірнянської РДА Ростислава Стаська, голів та відповідальних за міжнародне співробітництво працівників територіальних громад району.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва в Івано-Франківській області створений у червні 2023 року. Це є консультативно-дорадчий орган при Івано-Франківської ОДА, який забезпечує взаємодію між органами місцевого самоврядування, державної влади та Офісом Президента України, підприємствами, установами та організаціями, громадськими організаціями, а також міжнародними партнерами.
Як повідомила Людмила Сірко – це інформаційно-аналітичний майданчик, створений задля координації міжнародного співробітництва в регіоні та систематизації даних про потреби та отриману гуманітарну міжнародну технічну допомогу, супровід проєктів і заходів.
Про потреби, проблеми, напрямки у сфері міжнародної взаємодії в Надвірнянському районі та досвід співпраці з міжнародними партнерами інформували голови територіальних громад районута профільні фахівці.
В дискусійному форматі визначили пріоритетні напрямки проектної роботи, а саме – покращення інвестиційного клімату, енергозбереження, розвиток індустріальних парків, використання альтернативних (зелених) джерел енергії.
Загальний стан залучення іноземних інвестицій в територіальні громади району проаналізував Олександр Зрайко.
Голова правління ГО «Громадський центр «Еталон» Леся Аронець розповіла про міжнародну співпрацю у форматі проєктної діяльності.
«Дана зустріч відбулася з метою ефективної координації міжнародної співпраці в Надвірнянському району та систематизації роботи щодо регіональних потреб» – підсумувала Людмила Сірко.

Центр життєстійкості в Надвірній відвідала заступник голови ОВА Людмила Сірко

Центр життєстійкості в Надвірнянській територіальній громаді відвідала сьогодні заступниця голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Людмила Сірко під час робочої поїздки.
З діяльністю Центру ознайомила посадовицю проєктний менеджер БО БФ “Карітас-Надвірна” Світлана Будзак.
З лютого цього року Центр життєстійкості діє з метою психосоціальної підтримки для мешканців Надвірнянської громади , які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть самостійно їх подолати.
Програма життєстійкості реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Олени Зеленської.
Безпосередньо в Надвірнянській громаді ініціатива здійснена “Карітасом” у співпраці з офісом соціальних послуг Надвірнянської міської ради.
Людмила Сірко мала нагоду поспілкуватися із соціальними працівниками Центру, психологом та відвідувачами, які покращували ментальне здоров’я на арттерапевтичному занятті.
“Ми бачимо, що в таких інституціях є велика потреба, тому що сюди звертаються люди як із числа внутрішньопереміщених осіб – так і сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах. Окрім психологічної підтримки, тут можна отримати доступ до інших соціальних послуг. Центр діє як пункт перенаправлення до закладів та установ, які зможуть надати потрібну допомогу.
Така співпраця приносить хороші результати” – підсумувала Людмила Сірко.

На офіційному сайті Івано-Франківської ОВА діє розділ “Прозорість і підзвітність”

Нагадуємо про розділ «Прозорість і підзвітність» на офіційному сайті ОВА, де висвітлюються підсумки засідань робочої групи щодо здійснення контролю за належним використанням бюджетних коштів, інформації про закупівлі, нормативну базу тощо, ознайомитись з яким можна за посиланням на вебсайті: https://www.if.gov.ua/prozorist-i-pidzvitnist
Або, якщо ви виявили недоцільну закупівлю, скористайтеся формою для повідомлення.
Ваша активність робить наше майбутнє чистішим та прозорішим! Об’єднаймо зусилля для покращення нашого регіону.

Президент України присвоїв (посмертно) звання “Герой України” молодшому сержанту з Прикарпаття


Молодшому сержанту Федорчуку Петру Юрійовичу за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському присвоєно звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка.

Про це йдеться в указі  № 454/2024 від 5 липня 2024 року.

Вічна пам’ять Герою!

Уряд вніс зміни до правил проведення публічних закупівель: підвищили безпеку учасників торгів, зменшили можливості для зловживань замовників та розширили перелік підстав для закупівель без відкритих торгів. Відповідне рішення ухвалили на засідання 5 липня 2024 року


Уряд розширив перелік підстав для закупівель без використання електронної системи закупівель. Відтепер закупівлі за нагальною потребою для ЗСУ, військових формувань, Вищих військових навчальних закладів, правоохоронних органів, ДСНС, а також  закупівлі “Укрзалізниці”, які спрямовані на  ремонти та відновлення техніки, зможуть відбуватись без застосування відкритих торгів або електронного каталогу.

Крім того, задля безпеки замовників, постачальників та виконавців, замовникам дозволили не вказувати населений пункт, де розташоване підприємство, а лише, наприклад, район чи область. Це ускладнить пошук його місцезнаходження для ворога.

«Мінекономіки разом з учасниками ринку постійно працюють над вдосконаленням сфери публічних закупівель з урахуванням поточної безпекової ситуації, найкращих світових практик  і практичного досвіду. Ми внесли низку змін, які за необхідності мають захистити від ворога інформацію про місцезнаходження підприємств-виконавців та постачальників. Крім того, закупівлі замовників для нагальних оборонних потреб за рахунок місцевих та інших публічних бюджетів, буде проводитись без застосування відкритих торгів або електронного каталогу. Такі договори будуть оприлюднені в електронній системі закупівель через 90 днів з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану», – розповіла заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

Також уряд зобов’язав замовників формувати перелік документів, які подаються учасником  процедури закупівлі, у вигляді двох окремих додатків до тендерної документації. Раніше такі вимоги могли бути у будь-якій частині тендерної документації й учасникам торгів було складно їх знайти. Такі зміни унеможливлять зловживання щодо вимог до документації з боку замовників, сприятимуть добросовісній конкуренції серед учасників процедури закупівлі та покращать ефективність проведення закупівель.

Крім того, замовники отримали право закуповувати товари у країн-партнерів, з якими Україна уклала угоди про вільні державні закупівлі без нижньої межі.