Наш краянин, відомий співак, бандурист, громадський діяч Володимир Луців 5 червня відзначає 85-й рік народження
Наш краянин, відомий співак, бандурист, громадський діяч Володимир Луців 5 червня відзначає 85-й рік народження
Луців Володимир
.
Бібліограф відділу краєзнавчої літератури Марія Гринюк презентувала пам'ятку користувачу:Наприкінці другої світової війни потрапив у Німеччину, де, власне, і розпочав свою діяльність як співак і музикант у капелі бандуристів імені Миколи Леонтовича (місто Госляр, 1947). 1948 року Луців переїхав у Великобританію. Навчався вокалу у коледжі Святої Трійці (Лондон), а потім – консерваторії Святої Кекилії (Рим).
Свою професійну діяльність В. Луців розпочав на ІІІ Міжнародному європейському пісенному конкурсі у Бельгії, де здобув перше місце. Маючи професійну вокальну школу, він співає як соліст із хором «Гомін», організовує концертні турне Європою, Канадою, США, Австралією. Як визначний громадський діяч він активний у відзначенні визначних подій. Так, наш земляк був координатором святкування 1000-ліття Хрещення України (Рим 1988), повернення Глави УГКЦ кардинала Любачівського (1991) та переховання патріарха Йосипа Сліпого (1952), відзначення 400-річчя Берестейської унії (Рим, 1996).Великого значення набула робота Володимира Луціва поза Батьківщиною. Він організовує на державному рівні творчі вечори, рецензування для радіопрограм на Бі-БІ-СІ. Віе був особисто відзначений нагородами першими особами України за вагомий особистий внесок у популяризацію історичних та сучасних надбань України у світі, формування її позитивного міжнародного іміджу. Важливим для української діаспори Великобританії є часопис «Українська думка», що виходить у Лондоні, де постійно друкуються замітки, статті В.Луціва. А написана ним книга «Від Бистриці до Темзи» охопила всю історію життя української діаспори на чужині. Пан Луців, як висловився Роман Яців, є живим зв’язком між Україною та українською діаспорою Великої Британії. Як організатор він відкрив дорогу багатьом українським колективам Великобританії на великі сцени, фестивалі, гастролі. Великим відкриттям був і є «Візантійський хор» з Голландії під керівництвом М.Антоновича, якому В.Луців відкрив концертну дорогу в світ. Це – унікальний український хор, виконавцями якого є голландці.Володимир Луців, людина за своїм характером акуратна, точна, вимоглива до себе і до оточуючих, з надзвичайною скрупульозністю збирав усе, що супроводжувало його впродовж тривалої мистецької кар’єри. Це афіші і програмки концертів, в яких брав участь, невеликі 0010рекламні листівки, або, як він їх називає «летючки», що передували концертам, нарешті численні відгуки в пресі про його виступи. До цього слід додати і незліченні публікації Луціва-журналіста, що появлялися на сторінках різних часописів і видань як у діаспорі так і в Україні.
У 2002 році Володимир Гаврилович засновує іменний благодійний культурно-мистецький фонд у Надвірній, який опікується талановитою молоддю Карпатського краю. Сам Володимир Луців є почесним громадянином міста Надвірна, проживає у Лондоні.
Володимир Луців жив Україною і по сьогоднішній день живе нею.
З повагою Марта Кушнерчук,
директор Надвірнянської ЦБС
м.Надвірна, вул Мазепи, 20
Івано-Франківської обл.
0 Коментарі