Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Богдан Футерко: Е-лікарняні — один із важливих кроків до запровадження режиму «без паперів» у сфері охорони здоров’я

Сьогодні пріоритетом Мінцифри є цифровізація охорони здоров’я – сфери із найбільшою кількістю довідок. Їх понад 30. Звісно, усі вони паперові.

Один із наймасштабніших проектів зараз – це запуск е-лікарняних, який стартував у червні. Тож, з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я будуть видавати електронні лікарняні.

До єдиної інформаційної медичної системи за 4 місяці вдалося підключити всі українські лікарні, — а це близько трьох тисяч закладів. За цей час загалом було сформовано майже мільйон е-лікарняних.

«Електронні лікарняні — один із найважливіших кроків до запровадження режиму без паперів у сфері охорони здоров’я. Цифровізація допомагає зменшити навантаження на лікарів та спростити отримання страхових виплат для пацієнтів. Адже лікарняні — одна з найпопулярніших послуг в Україні. Реформувати їх намагалися майже 10 років. Завдяки спільній роботі це стало можливим. Лише за 4 місяці електронні лікарняні почали видавати майже в кожній лікарні України», — зазначив Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«Електронні лікарняні — це прозорий, зручний для пацієнта і підзвітний для лікаря процес фіксації надання медичних послуг та подальших страхових виплат. Пацієнту більше не доведеться витрачати свій час на паперову тяганину. На сьогодні уже створено більше 1,1 мільйона електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність у 2 991 закладі 47 тисячами лікарів», — повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна зазначає: «Е-лікарняні — це крок назустріч людям. Якщо до сьогодні треба було збирати безліч довідок та печаток, то нова система усуває всі труднощі для людини. Реєстри обмінюються інформацією між собою без паперів. Відтепер лікарі лікують, люди одужують, роботодавці бачать, що працівники на лікарняному від першого дня, документи обробляються автоматизовано, і людина отримує виплати без зайвих затримок».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *