Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Члени Парламенту мають зрозуміти свою відповідальність за майбутнє, – Арсеній Яценюк про розгляд Держбюджету та 40 урядових законопроектів

Сьогодні Уряд представить в Парламенті проект Державного бюджету та близько 40 проектів податкового, бюджетного та соціального законодавства: «Для того, щоб в 2016 році українська економіка почала рости, 2015 рік повинен стати роком як стабілізації, так і чітких і жорстких правил роботи з державними коштами, податками і соціальними виплатами», – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в понеділок, 22 грудня.

Державний бюджет на 2015 рік – це, за його словами, «об'єктивно, надскладний бюджет».

«Звертаюся до членів Парламенту усвідомити свою відповідальність перед українським народом і перед українською державою. Те, що ми знаходимось в дуже складній фінансовій ситуації, –  ні для кого не таємниця», – підкреслив Глава Уряду.

Він наголосив, що пакет податкового, бюджетного та соціального законодавства, який Уряд вносить до Парламенту, дасть можливість Україні отримати фінансову допомогу від західних партнерів. «Цей пакет дасть можливість, – підкреслюю: можливість, а не гарантію, – що наші іноземні партнери на 2015 рік додатково виділять кошти для фінансової стабілізації країни», – сказав Арсеній Яценюк.

При цьому, нагадав він, цьогоріч Україна отримала 9 мільярдів доларів США, в той час як за кредитами і заборгованістю попереднього Уряду Кабінет Міністрів виплатив 14 мільярдів доларів: «За час режиму Януковича додатково взяли кредитів вдвічі більше за три роки, ніж за всю історію української незалежності. Загалом близько 40 мільярдів доларів США було отримано кредитів, за якими ми зараз платимо проценти і повинні думати, як їх погашати і отримувати фінансову допомогу не на фінансування дефіциту бюджету, а на закриття старих мільярдних боргів».

«Тож це справа кожної політичної сили – приймати для себе політичне рішення, чи підтримати країну в цей складний період, чи підтримати радикальні заходи. Вони, як на мене, недостатні, але не у всіх вистачає політичної волі до того, щоб провести такі ж жорсткі реформи, як проводились в Польщі, Латвії, Литві, інших країнах, які потім стали країнами-членами Європейського Союзу і сьогодні демонструють ріст». – наголосив Арсеній Яценюк.

«Сподіваюся, що в процесі роботи з членами Парламенту ми все-таки дійдемо до їхнього розуміння політичної відповідальності за майбутнє, а не за сьогодення. Тому що зараз мова йде про майбутнє країни, яка має стати членом Європейського Союзу і повинна пройти складний етап становлення, щоб 2016 рік став роком зростання», – сказав Глава Уряду.

Арсеній Яценюк повідомив, що на засіданні Верховної Ради України 23 грудня Міністр фінансів України Наталія Яресько представить проект закону про Державний бюджет, а профільні міністри представлятимуть відповідні галузеві акти законодавства.

За його словами, Уряд направляє до Парламенту для розгляду та ухвалення близько 40 проектів законів: «Переконаний, що іншого шляху, ніж шлях економічних і політичних реформ, в країни немає. Ми сповідуємо цей шлях. Ми знаємо, що робити, і ми будемо це робити. Це є єдино правильний рецепт для країни».

«Для цього так само обирали новий Парламент і нову коаліцію. Це спільна політична відповідальність Парламенту, коаліції і Уряду, який сформований на коаліційній основі і в якому представлена кожна політична сила, яка є членом коаліції», – додав Арсеній Яценюк.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *