Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці

Всесвітній день охорони праці цьогоріч проходить під гаслом «Захищене і здорове покоління», який збігається із завданнями Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

Всесвітній день охорони праці цьогоріч проходить під гаслом «Захищене і здорове покоління», який збігається із завданнями Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

За даними Міжнародної організації праці у світі 541 мільйон молодих працівників віком від 15 до 24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють в шкідливих умовах праці. Серед молоді рівень виробничого травматизму на 40% вищий, ніж серед працівників старших 24 років. 

В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад мільйон наших громадян.

Враховуючи, що в країні триває активна фаза реформування економіки, одним із основних завдань є збереження  молодого покоління для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.

Реформа освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про охорону праці» не допускається залучення неповнолітніх до праці на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах, до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні, а також до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми, відповідно до переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, граничних норм підіймання і переміщення важких речей, що затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Неповнолітні приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду.

Порядок трудового і професійного навчання неповнолітніх професій, пов'язаних з важкими роботами і роботами із шкідливими або небезпечними умовами праці, визначається положенням, яке затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.

Реалізація конституційного права працівників на належні, безпечні та здорові умови праці є обов’язком роботодавця та невід’ємною складовою державної політики. Однак, наявність шкідливих і важких умов праці – це об’єктивне явище.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *