Держава фінансово підтримує пасічників
Дотація за наявні бджолосім’ї – надається на безповоротній основі юридичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. Максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.
Для отримання дотації власникам пасік необхідно підготувати наступні документи:
– копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
– копію рішення про державну реєстрацію потужності;
– копію довідки про відкриття поточного рахунка, видану банком (суб’єкти господарювання);
– копію довідки або договір про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);
– копію паспорта громадянина України (фізичні особи);
– довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);
– копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
– довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).
Документи подати до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі – органи місцевого самоврядування).
Органи місцевого самоврядування до 10 жовтня складають відомість фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім’ї, за формою встановленою Мінекономіки та подають її департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Нарахування та виплата з державного бюджету дотації власникам пасік налагодить облік бджолосімей та покращить рентабельність виробництва меду.
0 Коментарі