Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ у Надвірнянському ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області інформує

 

 Міндоходів ініціює спрощення процедури обчислення та сплати єдиного внеску
 Міністерство доходів і зборів України ініціює уніфікацію звітності зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування по фізичних особах-підприємцях.

 

 Міндоходів ініціює спрощення процедури обчислення та сплати єдиного внеску
 Міністерство доходів і зборів України ініціює уніфікацію звітності зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування по фізичних особах-підприємцях.
Це пропонується здійснити шляхом об`єднання в одну таблиць 1, 2, 3 Додатку 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Відомством розроблено проект макету об`єднаної звітності „Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску” , який розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів.
На думку фахівців Міністерства, об`єднання трьох таблиць в одну посприяє спрощенню умов ведення бізнесу та підвищить ефективність реалізації податкової реформи.
Ознайомитись з макетом можна на головній сторінці офіційного веб-порталу Міндоходів у розділі „Діяльність” (Діяльність>Взаємодія з громадськістю>Консультації з громадськістю >Громадське обговорення).
Також на головній сторінці порталу можна висловити свою думку стосовно спрощення звітності, взявши участь в опитуванні у розділі „Опитування”.
 
Скасовано режим звільнення від оподаткування операцій з постачання лікарських засобів
З 1 квітня скасовується режим звільнення від оподаткування операцій з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі і тих, які реалізуються аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Одночасно з цієї ж дати запроваджується оподаткування таких товарів за ставкою 7%. При цьому необхідно враховувати, що реалізація лікарських засобів може здійснюватися лише за наявності ліцензії, отриманої суб'єктом господарювання відповідно до законодавства.
Нова ставка податку 7% не є основною, а додатковою. Основною є лише ставка податку 20 відсотків зазначена в Податковому кодексі України.
Придбані до 1 квітня 2014 року лікарські засоби та вироби медичного призначення реалізуються із застосуванням ставки 7%, незалежно від того, що їх придбання здійснювалося в умовах дії пільгового режиму оподаткування.
При  цьому,  згідно з Податковим кодексом податок визначається у розмірі 7% бази оподаткування та додається до ціни лікарського засобу чи виробу медичного призначення.
Тимчасово, до затвердження нового переліку виробів медичного призначення,  або до внесення відповідних змін до переліку, який  було затверджено Кабінетом Міністрів України для цілей застосування режиму звільнення   від   оподаткування,   ставка 7%  застосовується до операцій з постачання виробів медичного призначення, які включені до переліку, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2011 року №867 "Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість".
При цьому для застосування ставки податку 7% зберігається вимога, встановлена зазначеною постановою для застосування пільги з оподаткування для операцій з постачання виробів медичного призначення: ставка 7% застосовуватиметься при постачанні виробів медичного призначення для медичного використання та якщо вони мають відповідне маркування.
 
Виплата вихідної допомоги у зв’язку із звільненням працівника: чи застосовується ПСП
 Фізична особа, яка отримує дохід у вигляді вихідної допомоги у зв’язку із звільненням, в тому числі при виході на пенсію, має право на податкову соціальну пільгу. Водночас, повинна зберігатись умова, що розмір місячного оподатковуваного доходу працівника, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, не перевищує встановленого граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.
У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1710 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1218 грн. х 1,4).
Відповідно до пп.14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Нагадаємо, податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нархованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (абзац перший пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ).
Перелік податкових соціальних пільг з податку на доходи фізичних осіб визначено п.169.1 ст.169 ПКУ.
  
Щодо звільнення від сплати єдиного податку підприємців у зв’язку з їх військовою мобілізацією
 Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа поточного місяця (п.295.1 ст.295 ПКУ).
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами.
 Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку третьої та п’ятої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п.295.3 ст.295 ПКУ).
Згідно із пунктом 295.5 статті 295 ПКУ платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.
Відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 р. №303/2014 «Про часткову мобілізацію» у зв’язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в АР Крим і м. Севастополі на території України оголошено часткову мобілізацію. Згідно з Указом військовозобов’язані громадяни України можуть бути мобілізовані на військову службу, на збірні пункти та у військові частини.
З метою врегулювання питань щодо нарахувань авансових внесків для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої і другої груп за період їх мобілізації, Міндоходів України листом від 24.03.2014 р. №6701/7/99-99-17-02-02-17 роз’яснило, що по зазначених платниках, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи, керуючись статтею 101 ПКУ можуть списати таку заборгованість з авансових внесків за час мобілізації, як безнадійну, що виникла внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин). При цьому такі платники повинні надати контролюючому органу підтвердний документ із військового комісаріату, в якому зазначатиметься період перебування на зборах.
 
Невідшкодовані суми ПДВ можна отримати у вигляді облігацій
 Платники податку на додану вартість, які мають суми податку, задекларовані до відшкодування до 1 січня 2014 року і не відшкодовані станом на 03.04.2014 року, зможуть оформити облігації внутрішньої державної позики. Строк обігу облігацій 5 років за номінальною вартістю кратною 1000 гривень.
Отримати відшкодування ПДВ у вигляді облігацій можна на добровільних засадах. Для цього платнику податків необхідно подати заяву про оформлення відшкодування ПДВ облігаціями до органу Міндоходів. Такий порядок визначений Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік»  від 27.03.2014 р.  № 1165-VII,  який  набрав  чинності з  03.04.2014 р. 
На виконання статті 24 зазначеного Закону буде прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість», яка визначатиме порядок випуску, обігу та погашення облігацій.
 
При визначенні податкових зобов’язань необхідно застосовувати офіційний курс гривні, встановлений НБУ
 При визначенні податкових зобов’язань з податків та зборів (у тому числі, митних платежів) протягом усього дня застосовується офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, який встановлений Національним банком України, що діє на 00 год. 00 хв. відповідного календарного дня. Тобто, якщо протягом дня Нацбанком змінено курс валют, при визначенні податкових зобов’язань новий курс починає застосовуватись з 00 год. 00 хв. наступного календарного дня.
 Таке розпорядження було надано Першим заступником Міністра доходів і зборів України Ігорем Білоусом у зв’язку з виданням постанови Правління Національного банку України „Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів” від 31 березня 2014 року №180.
 
   
Змінено ставки збору за користування радіочастотним ресурсом України
З 1 квітня 2014 року ставки  збору за користування радіочастотним ресурсом України збільшено у два рази. Нові ставки збору платники повинні застосувати при нарахуванні податкових зобов’язань за квітень поточного року та поданні податкових розрахунків у травні 2014 року. Про це повідомила начальник відділу місцевих, ресурсних, рентних, неподаткових та митних платежів ГУ Міндоходів  у Івано-Франківській Валентина Мельник.
 Посадовець нагадала, нові ставки встановлено Законом України від 27 березня 2014 року № 1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким  внесено зміни до статті 320 Податкового кодексу України.
 Платниками збору є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотами на підставі відповідних ліцензій та дозволів.
 Платники, об’єкт оподаткування, ставки, порядок обчислення і сплати збору визначено розділом ХV «Збір за користування радіочастотним ресурсом України» Податкового кодексу України.
 
 
Нові ставки податку на доходи
 Починаючи з 01.07.2014 р. в Україні запроваджується нова прогресивна шкала оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Такі зміни передбачені Законом України від 27.03.2014 р. № 1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».
 Зокрема, передбачається встановлення ставок податку на доходи з фізичних осіб на рівні:
– 15 % – при отриманні особою доходу до 10 прожиткових мінімумів (до 12 180 грн.) на місяць;
 – 17 % – при отриманні особою доходу від 10 до 17 прожиткових мінімумів (12 180 грн. – 20 706 грн.) на місяць;
 – 20 % – при отриманні особою доходу від 17 до 33 прожиткових мінімумів (20 706 грн. – 40 194 грн.) на місяць;
 – 25 % – при отриманні особою доходу від 33 до 66 прожиткових мінімумів (40 194 грн. – 80 388 грн.) на місяць;
 – 30 % – при отриманні особою доходу більше 66 прожиткових мінімумів (від 80 388 грн.) на місяць.
 Нагадаємо, що згідно з чинними положеннями Податкового кодексу, податок на доходи фізичних осіб становить 15% та/або 17% (якщо обсяг доходів перевищує 10 розмірів мінімальної зарплати).
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *