Фахівець із соціальної роботи – помічник для кожної родини!
На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо здійснення модернізації соціальних служб для повного охоплення увагою держави найуразливіших верств населення, з січня 2013 року до штату Надвірнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було введено 38 посад фахівців із соціальної роботи (ФСР). Їх закріплено за конкретними населеними пунктами.
На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо здійснення модернізації соціальних служб для повного охоплення увагою держави найуразливіших верств населення, з січня 2013 року до штату Надвірнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було введено 38 посад фахівців із соціальної роботи (ФСР). Їх закріплено за конкретними населеними пунктами. Введення фахівців із соціальної роботи дало змогу покращити процес раннього виявлення сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, охопити соціальними послугами сім’ї, які потребують підтримки та допомоги.
Основне завдання фахівця соціальної роботи – бути помічником для кожної родини, яка потребує допомоги. Йдеться про допомогу сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, насамперед сім'ї, де батьки з певних причин (через тривалу хворобу, інвалідність, малозабезпеченість, безробіття тощо) не можуть забезпечити належного утримання та догляду за дитиною; сім'ї з дітьми, де члени сім'ї є особами з особливими потребами; сім'ї з дітьми, де батьки є трудовими мігрантами; сім'ї з дітьми, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов'язків; сім'ї, в яких дитина або декілька дітей відібрані за рішенням суду від батьків без позбавлення їх батьківських прав. До групи ризику також можуть потрапити сім'ї опікунів чи піклувальників, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, сім'ї, в які тимчасово влаштовані діти, які залишилися без піклування батьків або осіб, що їх замінюють.
Вагомими результатами роботи фахівців із роботи в Надвірнянському районі слід відзначити:
– надання допомоги щодо оформлення та відновлення втрачених правовстановлюючих документів, а саме: паспорт громадянина України, посвідчення багатодітної сім’ї;
– сприяння в оформленні інвалідності, статусу малозабезпеченості, допомоги по догляду за інвалідами, оздоровлення дітей різних категорій;
– надання допомоги в працевлаштуванні, навчанні;
– організація медичного обстеження та лікування певних категорій осіб;
– сприяння у вирішенні питання про підключення житлового будинку до електромережі;
– сприяння та організація надання фінансової, спонсорської, гуманітарної допомог. В рамках благодійної акції до Великодніх свят, родини отримали допомогу у вигляді «Великодніх кошиків», одягу, взуття, продуктових наборів, іграшок.
Продовжується робота щодо пропаганди розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема, роздано брошури, плакати, підготовлено матеріали, публікації в ЗМІ та сайті районної державної адміністрації.
У роботі ФСР важливу роль відіграє громада, оскільки підтримка сім'ї громадою діє як захисний фактор, і сім'я має більше можливостей для створення безпечної і стабільної основи, що дозволяє їй більш ефективно реагувати на стресові ситуації.
У роботі згромадами ФСР націлені як на неформальне соціальне оточення сім'ї, так і на установи, організації та заклади усіх форм власності.
Начальник відділу соціальної роботи
Надвірнянського РЦСССДМ Ольга Томин
0 Коментарі