Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Фахівці Надвірнянської ОДПІ легалізували працю 77 громадян

Завдяки комплексу заходів, спрямованих на боротьбу із зарплатами у "конвертах", з початку року співробітники Надвірнянської ОДПІ легалізували працю 77 робітників у 66 суб"єктів господарювання. Громадянам, які працювали без належного оформлення у роботодавців, виплачено майже 136,7 тис.грн. офіційних доходів. Про це повідомила заступник начальника Надвірнянсьої ОДПІ Оксана Пліщук.

Завдяки комплексу заходів, спрямованих на боротьбу із зарплатами у "конвертах", з початку року співробітники Надвірнянської ОДПІ легалізували працю 77 робітників у 66 суб"єктів господарювання. Громадянам, які працювали без належного оформлення у роботодавців, виплачено майже 136,7 тис.грн. офіційних доходів. Про це повідомила заступник начальника Надвірнянсьої ОДПІ Оксана Пліщук.
– Враховуючи соціальну значимість цього питання, ми постійно контролюємо працедавців на предмет дотримання ними трудового законодавства. Вони мають розуміти єдину позицію – заробітна плата повинна виплачуватися своєчасно та у повному обсязі, розрахунки у "конвертах" – неприпустиме явище. Фахівці інспекції постійно аналізують податкову звітність та проводять відповідні заходи реагування, індивідуальні співбесіди, – підкреслила Оксана Пліщук.
За дев'ять місяців у Надвірнянському районі на засіданнях комісії при Надвірнянській РДА було заслухано 70 суб’єктів суб'єктів підприємницької діяльності-юридичних та фізичних осіб щодо виконання вимог податкового законодавства під час виплат доходів громадян. За їхніми результатами порушникам податковою нараховано близько 24,6 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 30,1 мільйона гривень єдиного соціального внеску.
Оксана Пліщук також зазначила, що для упередження фактів приховування доходів підприємцями та підприємствами і відпрацювання вже виявлених порушень, в інспекції налагоджена робота з органами влади, прокуратури, Пенсійного фонду, Управлінням праці та соціального захисту населення. Інформація стосовно підприємств, які постійно декларують тільки мінімальну заробітну плату або нижче законодавчо встановленого розміру та її невідповідність середньогалузевій, опрацьовується та щоквартально направляється до відповідних відомств для реагування.
 

Протягом січня-вересня платникам Надвірнянської ОДПІ надано майже 14 тис. адміністративних послуг

З початку року за наданням податкових консультацій та роз’яснень до Центрів обслуговування платників звернулися майже 28 тисяч громадян.
Найбільш питому вагу серед наданих адміністративних послуг займають послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, їх надано 7835; з реєстрації розрахункових книжок –2169 послуг, з надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 670 послуг. з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 608.
Адміністративні послуги надаються безкоштовно та у встановлені законодавством терміни.
Для інформування платників податків у Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні стенди, на яких можна знайти актуальну податкову інформацію, зразки заповнення заяв, роз’яснення податкового законодавства.
З метою вивчення громадської думки, проведено оцінювання діяльності Центру обслуговування платників. Результати опитування використовуються для розробки та реалізації заходів з підвищення якості надання послуг. Крім того, відвідувачі мають можливість залишити заяви та пропозиції з покращення роботи ЦОП у спеціально встановленій скриньці.
Нагадаємо, Центриобслуговування платників працюютьз понеділка по четвер з 09:00 год. до 18:00 год., у п’ятницю – з 09:00 год. до 16:45 год., суботу з 09:00 год. до 13:00 год. Перерва – з 13:00 год. до 13:45 год.

 
З початку року на Надвірнянщині 347 платників відкрили власну справу

З початку року 347 суб’єктів господарської діяльності розпочали власну справу, з них 73 юридичних осіб та 274 фізичних осіб – підприємців, повідомив перший заступник начальника Надвірнянської ОДПІ Богдан Нагорняк.
Найбільш популярними видами діяльності серед нових платників  є роздрібна та оптова торгівля в неспеціалізованих магазинах, надання послуг перукарнями та салонами краси, роздрібна торгівля з лотків i на ринках, надання послуг таксі та консультування з питань інформатизації.
У Надвірнянському районі здійснюють діяльність 3792 суб’єктів господарювання, 2834 з яких  – фізичні особи –підприємці.
  Богдан Нагорняк відмітив, що для спрощення умов ведення бізнесу, Державною фіскальною службою України забезпечено взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців в день надходження відомостей з Єдиного державного реєстру та відповідно зменшено до одного дня обмін інформацією між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та інформаційними системами ДФС.

 
Ліцензії на продаж алкоголю та цигарок додали до бюджету Надвірнянщини майже 800 тис. гривень

З початку року суб’єкти господарювання за придбані ліцензії на право торгівлі вроздріб алкогольними напоями та тютюновими виробами перерахували до місцевої скарбниці майже  785,3 тис.гривень, що на 63 тис.гривень перевищує минулорічні надходжженя.
Крім того торгівцями підакцизних товарів сплачено 11895 тис.гривень акцизного податку, що на 4772 тис.грн.більше січня-вересня 2015 року..
Зазначимо, що ліцензія видається на одне місце торгівлі. Проте, один суб’єкт господарювання може мати декілька місць торгівлі в різних районах міста. В такому випадку, він має отримати відповідну кількість ліцензій.

 
Надвірнянські  платники спрямували на підтримку української армії майже 4,5 мільйони гривень військового збору

Бізнес-громада Навірнянського району підтримують обороноздатність держави суттєвими надходженнями військового збору. Так, за січень-вересень  2016 року  ними відраховано до державного бюджету 8474,9 тисяч гривень цього стратегічного  платежу. У порівнянні з відповідним періодом 2015 року надходження збільшились на 1439,7 тис.гривень.
«Загалом, цьому патріотичному податку фіскальна служба приділяє особливу увагу в плані його адміністрування та роз‘яснення законодавчих норм. З іншого боку соціально відповідальний бізнес максимально щомісяця сумлінно відраховує до бюджету нарахування з військового збору. От і виходить, що у загальному підсумку маємо додаткові надходження з цього стратегічного платежу, які дуже потрібні захисникам територіальної цілісності України», – розповідає перший заступник начальника Богдан Нагорняк.
Нагадаємо, що військовий збір запроваджений з 3 серпня 2014 року відповідно до Закону України від 31 липня 2014 р. № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів».
Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір справляється з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *