Фонд соціального страхування інформує про стан виробничого травматизму на території Надвірнянського району, Богородчанського району та міста Яремче у 2016 році
За період з 01.01.2016р. по 31.12.2016р. на території Надвірнянського району, Богородчанського району та міста Яремче зареєстровано 8 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, з яких 5 випадків смертельні.
При розслідуванні нещасних випадків на виробництві протягом 2016 року 3 випадки пов’язано з виробництвом та 5 випадків не пов’язано з виробництвом.
Основними причинами настання нещасних випадків встановлено:
– незадовільний стан здоров'я;
За період з 01.01.2016р. по 31.12.2016р. на території Надвірнянського району, Богородчанського району та міста Яремче зареєстровано 8 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, з яких 5 випадків смертельні.
При розслідуванні нещасних випадків на виробництві протягом 2016 року 3 випадки пов’язано з виробництвом та 5 випадків не пов’язано з виробництвом.
Основними причинами настання нещасних випадків встановлено:
– незадовільний стан здоров'я;
– особиста необережність;
– невиконання вимог інструкції з охорони праці;
– алкогольне сп’яніння.
У порівнянні з 2015 роком кількість повідомлень про нещасні випадки на виробництві зросла на 2, кількість випадків пов’язаних з виробництвом залишилась аналогічною 3 випадки.
17.02.2016р. стався смертельний нещасний випадок з монтажником санітарно-технічних систем і устаткування КО «Солотвинська районна лікарня», про що складено акт Н-5 від 28.02.2016р. про нещасний випадок, непов'язаний з виробництвом. Причина нещасного випадку незадовільний стан здоров'я.
23.02.2016р. стався нещасний випадок з інженером-механіком ТОВ «Техмонтаж», про що складено акт Н-1 від 01.03.2016р. про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом. Причина нещасного випадку невиконання вимог посадової інструкції потерпілим та особиста необережність потерпілого.
24.02.2016р. стався смертельний нещасний випадок з слюсарем з ремонту автомобілів НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта», про що складено акт Н-5 від 21.03.2016р. про нещасний випадок, непов'язаний з виробництвом. Причина нещасного випадку незадовільний стан здоров'я.
31.03.2016р. стався нещасний випадок з вчителем української мови та літератури Делятинської ЗОШ І-ІІ ст. відділу освіти Надвірнянської РДА, про що складено акт Н-5 від 05.04.2016р. про нещасний випадок, непов'язаний з виробництвом. Причина нещасного випадку особиста необережність потерпілої.
13.05.2016р. стався смертельний нещасний випадок з водієм автотранспортних засобів НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта», про що складено акт Н-5 від 26.05.2016р. про нещасний випадок, непов'язаний з виробництвом. Причина нещасного випадку незадовільний стан здоров'я.
18.07.2016р. стався нещасний випадок з слюсарем-ремонтником фізичної особи-підприємеця Федорак Тетяни Романівни, про що складено акт Н-1 від 12.08.2016р. про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом. Причина нещасного випадку порушення п.3.8 Інструкції з охорони праці для слюсаря по ремонту механізмів, автомобілів, автонавантажувачів та п.3.4 розділу Х Правил охорони праці на автомобільному транспорті (Двигун навантажувача було встановлено не на спеціальні стійки-підставки) та п.2.5 Посадової інструкції начальника цеху та п.1.6 розділу Х Правил охорони праці на автомобільному транспорті (Не забезпечено працівників, які проводили ремонт двигуна спеціальними стійками-підставками).
15.09.2016р. стався смертельний нещасний випадок з бібліотекарем Стримбівської ЗОШ І-ІІ ступенів відділу освіти Надвірнянської РДА, про що складено акт Н-5 від 28.09.2016р. про нещасний випадок, непов'язаний з виробництвом. Причина нещасного випадку незадовільний стан здоров'я.
29.09.2016р. стався смертельний нещасний випадок з вантажником КП «Солотвинське житлово-комунальне господарство», про що складено акт Н-1 від 12.12.2016р. про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом. Причина нещасного випадку особиста необережність потерпілого та алкогольне сп’яніння.
Пріоритетним завданням Фонду соціального страхування є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці.
У 2016 році проводились профілактичні заходи щодо запобіганню виробничому травматизму, а саме:
У засобах масової інформації було опубліковано 29 статей та 6 виступів на радіо з питань охорони праці і соціального захисту працюючих у разі виникнення нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань.
Взято участь та проведено 18 нарадах.
Проводилась робота по розповсюдженню нормативних актів, підручників, журналів та іншої спеціальної літератури, плакатів, пам'яток, зокрема брошури «Функціонування системи управління охороною праці на підприємстві».
З метою надання роботодавцям постійної допомоги у вирішенні питань збереження здоров'я людини та забезпечення безпеки праці протягом 2016 року керівникам підприємств, установ та організацій та відповідальним з питань охорони праці надано 48 консультацій.
Відділенням Фонду в Надвірнянському районі проводяться і інші заходи спрямовані на уникнення настання нещасних випадків на виробництві, як наприклад:
15.02.2016р. начальник відділення взяла участь у засіданні комісії по визначенню переможця після проведення всеукраїнського громадського огляду – конкурсу стану умов охорони праці в школах Надвірнянського району.
28.04.2016р. у соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії міста Надвірна Івано-Франківської області відбулася поминальна панахида за працівниками, які загинули на виробництві НГВУ «Надвірнанафтогаз».
12.05.2016р. тематична зустріч з учнями Надвірнянського професійно-технічного училища №11 на тему: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».
Звертаємо увагу роботодавців на необхідність впровадження заходів з підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці працівників, проведення на підприємствах медичних оглядів, своєчасного та якісного навчання з питань охорони праці працівників, їх професійну підготовку до робіт за професією, підготовку персоналу до виконання функціональних обов'язків з питань охорони праці, здійснення систематичного контролю за виконанням працівниками вимог безпеки та інструкцій з охорони праці.
0 Коментарі