Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

“Круглий стіл” до дня народження Степана Бандери

          29 грудня в приміщенні читального залу Надвірнянської юнацької бібліотеки відбувся круглий стіл, присвячений 106-ій річниці від Дня народження Провідника Організації Українських Націоналістів Cтепана Бандери. Участь в круглому столі взяли: голова райдержадміністрації Михайло Іваночко, міський голова Зіновій Андрійович, заступник голови райдержадміністрації Тарас Олендій,  начальник інформаційно-аналітичного відділу апарату райдержадміністрації Тарас Дем’янчук, вояки Надвірнянського районного проводу Всеукраїнського Братства ОУН – УПА ім. генерала Романа Шухевича – Тараса Чупринки, бійці – учасники АТО Антон Боєв та Василь Голіней,  працівники бібліотеки, учнівська молодь та ЗМІ району.

          З доповідями виступили керівник Надвірнянського кущового об'єднання вчителів історії Любомир Григораш та вчитель Надвірнянського фізико-математичного ліцею Людмила Качала – «Степан Бандера – провідник Національно – Визвольної боротьби українського народу», керівник творчої групи вчителів історії району Олег Гричко – «Роль і місце Степана Бандери в історії України його оцінка сучасниками і нащадками», Іван Калатан  вчитель історії Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст. – «Штрихи до біографії: становлення видатного політика, теоретика і практика національно – визвольного  руху».

        «Основна частина боротьби революційної організації з ворогом – це і є боротьба за душу людини», – ці слова Степана Бандери процитував у своєму виступі Михайло Іваночко. «Феноменальною є Людина, що змогла дати назву цілому народові – бандерівці. Ймовірно, прізвище роду запрограмувало його Долю і стало знаком Свободи і Незалежности поневолених українців. Знаково, що навіть польська газета «Просто з мосту» під час Варшавського суду у листопаді 1935 року над Степаном Бандерою та його 12 однодумцями, звинуваченими у терористичній діяльності, зокрема вбивстві міністра внутрішніх справ Б. Пєрацького, писала: «Хай українських націоналістів буде тільки жменька, проте напруження жертовности, посвяти й героїзму тієї жменьки таке наявне велике, що його вистачає не лише на те, щоб воскресити, а навіть створити націю».  Невдовзі з цієї «жменьки» постала понад трьохтисячна УПА, а на початку 40-их років ОУН стала провідною політичною силою на західноукраїнських землях, відтак у часі імперії зла – СССР, – бандерівці – це найбільша загроза для її існування. Сьогодні також немає дня, аби московські ЗМІ не паскудили українців», – зазначив Михайло Іваночко. Він також  привітав присутніх з наступаючими новорічно-різдвяними святамита побажав здоров’я, щастя, достатку, родиного тепла любові та  миру на нашій Богом даній землі.  

          Також на «круглий стіл» завітали боєць батальйону «Донбас» Антон Боєв, який кілька місяців перебував у полоні сепаратистів та Василь Голіней, який отримав поранення під час бойових дій в АТО – обоє жителі с. Красна.

          Присутні стоячи привітали оплесками героїв та побажали скорішого видужання.
          Учасники «круглого столу» прийняли рішення провести подібні заходи у кожній школі району.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *