Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Міліція Надвірнянщини затримала вантажний автомобіль заповнений ялинками без чіпів

      В Івано – Франківській області в грудні 2013 року співробітниками міліції спільно з працівниками лісового господарства проводяться оперативно-профілактичні заходи щодо попередження та виявлення незаконних порубок хвойних дерев.

      В Івано – Франківській області в грудні 2013 року співробітниками міліції спільно з працівниками лісового господарства проводяться оперативно-профілактичні заходи щодо попередження та виявлення незаконних порубок хвойних дерев.

     Під час  проведення  операції «Ялинка», 24 грудня 2013 року, близько 15 години дня, працівниками Надвірнянського РВ УМВС України в Івано-Франківській області, а саме оперуповноваженим підрозділу боротьби з економічною злочинністю – капітаном міліції Романом Цідилом та інспектором ДАІ-  капітаном міліції Василем Струком було затримано вантажний автомобіль  «ФІАТ-ІВЕКО», завантажений ялинками.  Документів на ялинки у водія і його напарника не було. Правопорушники відмовились надавати будь-яку інформацію про отримання лісових красунь.

   Автомобіль доставили на територію Надвірнянського РВ УМВС. Працівниками державного лісового господарства було перераховано ялинки. Кількість дерев становила 45 штук. Ялинки передано на зберігання в Надвірнянський держлісгосп. Повідомлення про цю подію внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування, за ст. 246  ККУ (Незаконна  порубка лісу). Санкція даної статті передбачає покарання позбавлення волі  на строк до трьох років. Працівники міліції встановлюють осіб, у яких правопорушники придбали ялицю .

       Відповідно до законодавства, на хвойних деревах, які перевозять чи переносять або реалізовують на новорічних базарах, повинні бути прикріплені спеціальні чіпи зі штрих-кодом. За ними можна встановити, де зрубано хвойне деревце, назву лісозаготівельника та його підпорядкованість.

    Згідно кодексу України "Про адміністративні правопорушення" за незаконну порубку лісових культур (стаття 65 КУпАП)  порушникам загрожує сплата штрафу в розмірі від 85 до 170 гривень, за знищення або пошкодження підросту в лісах (стаття 66 КУпАП) – штраф в розмірі від 17 до 51 гривень.  Крім цього,  "зеленим браконьєрам" необхідно буде сплатити додатково ще 25 гривень штрафу за кожне деревце.

    При нанесенні значних збитків лісовому господарству та у випадках знищення декоративних хвойних насаджень в місцях розташування меморіальних та історичних комплексів порушникам загрожує і кримінальна відповідальність. Тож пам'ятайте, що піддавшись спокусі мати безкоштовну ялинку чи отримати заробіток, ви можете втратити значно більшу суму та зіпсувати Новорічне свято як собі, так і рідним.

    
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *