Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Міністерство фінансів запустило проект «Е-контракт»

Міністр фінансів Оксана Маркарова дала старт проекту «Е-контракт», який продовжить інформаційну революцію у сфері публічних фінансів.
Невдовзі у системі єдиної «екосистеми» публічних фінансів з’явиться новий інструмент «Е-контракт», який інтегрує і автоматизує процеси трьох державних систем: Державної казначейської служби, Міністерства фінансів України (E-data – Spending – витрати бюджетних коштів), Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства (Prozorro).

«Ми починаємо рухатись від прозорості до підзвітності. У 2015 році ми запустили перший портал – Spending. Він дозволив бачити фактично в реальному часі інформацію про те, куди і скільки коштів за контрактом перерахувала Державна казначейська служба. Потім ми відкрили дані державного та місцевих бюджетів, інформацію про проекти, які фінансуються міжнародними фінансовими організаціями», – сказала міністр фінансів.

«Е-контракт» допоможе впорядкувати процедуру укладання договорів на всіх її етапах – від ініціації до звітування, а також стане новим інструментом для аналізу даних та контролю за використанням публічних коштів. Аналіз даних в свою чергу є необхідною передумовою для прийняття ефективних рішень.

У системі державних закупівель Prozorro величезний масив даних щодо договорів, які укладаються між учасниками процесу, поки що залишається у форматі, непридатному для аналізу. «Сьогодні ми даємо старт проекту, який покладе цьому край. І у нас з’явиться Е-контракт, який повністю переведе всі договори, що укладаються на Prozorro і які ми бачимо в Казначействі, в повноцінну електронну форму», – зазначила Оксана Маркарова.

Присутній на презентації міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет додав, що документи у форматі, який можуть інтерпретувати машини, – це суттєвий крок уперед для того, щоб різко нарощувати продуктивність людей.

Міністр фінансів також наголосила на оптимізації використання наявного ресурсу. За її словами, економічне зростання в Україні значною мірою залежить від того, чи зможемо ми суттєво збільшити продуктивність праці.

Цифрова трансформація відбувається не лише в Міністерстві фінансів. Вона є складовою комплексної програми, що має на меті зміну взаємовідносин громадянина і держави. «Зараз ми активно працюємо над повноцінним запуском технології SmartID, що передбачає отримання кваліфікованого електронного підпису менше ніж за хвилину. Скористатися підписом можна буде з будь-якого пристрою, підключеного до Інтернету. Це дозволить суттєво прискорити процес та розширити зону дії цифрових послуг для громадян і бізнесу», – додав віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Запровадження проекту скоротить час, який витрачається на паперовий документообіг. «Те, що робить зараз Міністерство фінансів у рамках проекту Е-контракт, фактично дасть нам можливість перевести в електронну форму всі контракти, автоматично дозволить скоротити витрати часу персоналу, уникнути помилок і позбутися певних махінацій», – підсумував перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *