Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Івано-Франківську відзначать 30-ту річницю перепоховання жертв сталінських репресій в Дем’яновому Лазі

30 років тому, у жовтні 1989 року, в Дем’яновому Лазі відбулося перепоховання жертв комуністичних репресій. Подія зібрала тисячі свідомих українців різних конфесій, які об’єдналися в спільній молитві за всіх невинно вбитих жертв радянського терору.
З нагоди відзначення цієї сумної дати та вшанування всіх жертв сталінських репресій, цієї неділі, 27 жовтня, у меморіальному комплексі Дем’янів Лаз відбудеться поминальне богослужіння.

Про це було ще раз анонсовано 22 жовтня під час пресконференції в Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні з нагоди даної події. Спілкувалися з журналістами Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, судово-медичний експерт-криміналіст Омелян Левицький, голова Івано-Франківського обласного історико-просвітницького товариства «Меморіал», керівник КП «Пам’ять», історик Василь Тимків.

«Ці жертви були замучені ще в сталінські часи. І зрозуміло, що це приховувалося. Однак знаємо зі св. Євангеліє, що немає нічого тайного, щоби не стало явним. Тому сьогодні, знаючи про всі ті жахіття, ми покликані прийти та вшанувати цих осіб, наших братів та сестер по крові», – зазначив Митрополит Володимир.

Митрополит також нагадав, що поминальне богослужіння, яке тридцять років тому очолили владики Павло Василик та Софрон Дмитерко, зібрало майже 300 тисяч людей.

«Тридцять років тому на наших землях був ще Радянський Союз. Власне та атеїстична держава підходила до свого фінішу, і тоді цілий свій побачив, яким насправді злом була та залишається комуністична свідомість», – вважає Владика.

Цієї ж неділі о 13-ій годині розпочнеться Божественна Літургія, далі – народне віче, а опісля панахида, яку очолить Митрополит Володимир. Також в усіх храмах Івано-Франківської Архієпархії в цей час звучатимуть дзвони, єднаючись з поминальною молитвою в Дем’яновому Лазі.

Крім того, з кожної деканальної церкви в кожному районі буде організовано автобус для того, щоб віряни змогли взяти участь у богослужінні.

Нагадаємо, розкопки розпочалися 21 вересня 1989 і тривали 40 днів. Було знайдено три могили і в них останки 524 людей, із них 151 молодих дівчат. Більшість загиблих убиті пострілом в потилицю з дрібнокаліберної гвинтівки.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *