Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Завершилась реалізація проєкту «Популяризація громадського здоров’я в ОТГ Прикарпаття – обов’язок кожного»

За підсумками реалізації ініціативи для ОТГ Івано-Франківщини проведено шість тематичних тренінгів, а у Тлумацькій об’єднаній територіальній громаді розроблено програму громадського здоров’я. Про це повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей на підсумковій пресконференції, присвяченій завершенню реалізації проєкту.
Він наголосив, що Тлумацька об’єднана територіальна громада – одна з перших на Прикарпатті, в якій розробили та прийняли програму «Запобігання поширенню небезпечних вакциноконтрольованих інфекцій».

За його словами, профілактику захворювань визначили у громаді одним з пріоритетних напрямів, а ініціативу вдалось втілити за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Голова Тлумацької територіальної громади Роман Круховський наголосив на важливості реалізації цієї ініціативи. Завдання Програми втілюватимуть органи місцевого самоврядування громади спільно із закладами системи охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та молодіжної ради ОТГ. На його переконання, здійснення вакцинації має надважливе значення для громади, а тому цей напрям ліг за основу при написанні програми.

Головний лікар Тлумацького центру первинної медичної допомоги Оксана Мельник наголосила на необхідності забезпечення захисту від інфекційних захворювань у громаді. За її словами, підняття рівня вакцинованого населення до 90% є амбітною метою для Тлумацької ОТГ.

«Упродовж цього року у громаді вже вдалося здійснити більше двох тисяч профілактичних щеплень. Роботу у цьому напрямі плануємо здійснювати й надалі. Вакцинацію визначено першочерговою для втілення у 2020 році», – зазначила Оксана Мельник.

Роман Круховський також акцентував на тому, що інформаційну кампанію з популяризації вакцинації у громаді здійснюють як через заклади шкільної та дошкільної освіти, так і серед місцевих засобів масової інформації шляхом поширення тематичних інформаційних буклетів, публікацій. Він відзначив вагому роль молодіжної ради громади у здійсненні роботи у цьому напрямі. Заступник голови молодіжної ради громади Руслана Ковбас повідомила про започаткування низки інформаційних ініціатив. Зокрема, спільно з виконавчим комітетом ради ОТГ молодіжний актив громади проводитиме акції зі створення опитувальників про ставлення жителів громади до вакцинації; організовуватиме челенджі серед населених пунктів ОТГ «Я вакцинований, а ти?»; організовуватиме та проводитиме дебати серед старшокласників шкіл ОТГ ««За» чи «Проти» вакцинації: пошук істини» тощо.

Насамкінець, Максим Чопей презентував відеоролик, виготовлений пресслужбою агенції, про популяризацію громадського здоров’я у Тлумацькій ОТГ.

Водночас він висловив переконання, що приклад Тлумацької ОТГ із розроблення концепції громадського здоров’я стане прикладом для наслідування і в інших громадах області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *