На Прикарпатті стартує школа проектного менеджменту
Учасниками школи можуть стати усі охочі, проте основний акцент робитимуть на навчанні представників об’єднаних територіальних громад. Лектори зосереджуватимуть увагу присутніх на тих можливостях, які нині є в ОТГ, а також на створенні проектів, які стимулюватимуть розвиток громад. «Сьогодні маємо розуміння того, що бюджетних коштів не вистачає на все, що необхідно зробити в ОТГ, а позабюджетні кошти необхідно освоювати на основі конкурсних підходів. Тому особливу увагу будемо концентрувати на програмах транскордонного співробітництва для залучення фінансових ресурсів», — наголосив радник з питань регіонального розвитку ІФ ЦРМС Ігор Мельничук.
Він додав, що нині в Україні працює декілька програм транскордонного співробітництва, однак основну увагу зі слухачами зосереджуватимуть на програмі «Україна – Румунія», оскільки вона є найближчою для прикарпатських громад.
Фахівець з проектного менеджменту Маргарита Женчук говорить, що на навчаннях, в першу чергу, визначатимуть пріоритети розвитку окремих ОТГ. Зокрема, здійснюватиметься аналіз поточної соціально-економічної ситуації в громадах, визначатимуться пріоритети розвитку, які співставлятимуть з індикаторами міжнародної програми. У такий спосіб визначатимуть проектні ідеї.
Із наближенням України до ЄС – кількість грантових пропозицій дедалі зростають. Європейські донори готові вкладати кошти у розвиток української інфраструктури. Проте нині є брак у кваліфікованому кадровому потенціалі. «Ми будемо на цих семінарах навчати людей якісно писати проекти, а також допомагати розвиватись їм у цьому напрямі», — наголосив виконавчий директор Асоціації ОТГ Прикарпаття Максим Чопей.
Запрошуються до проектної школи також й інші учасники, які виявили бажання у подальшому працювати з проектним менеджментом і особливо з транскордонними проектами. Для цього необхідно заповнити аплікаційну форму за гіперпосиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdvZQ0qz1bC20_XGjeIL2ykUhOT11qUjPtSuvLKenEhdRk6LQ/viewform
0 Коментарі