На засіданні Державної комісії ТЕБ і НС обговорені питання поводження з побутовими відходами на Львівщині та запобігання масовим пожежам в Україні влітку 2017 року
Розпочинаючи засідання, Геннадій Зубко наголосив: «Ми повинні чітко відрізняти, що є надзвичайна ситуація в країні і є доведення до надзвичайної ситуації. Коли ми бачимо ситуацію в Авдіївці, Балаклеї, відключення від водопостачання с. Васильківка сотень тисяч мешканців – ми розуміємо, що ці ситуації є дійсно надзвичайними. Тому головне питання наразі прибрати політику і зайнятися організаційними заходами щодо вивезення накопиченого сміття зі Львова».
Для врегулювання проблеми комісією було затверджено план заходів щодо поводження з ТПВ у Львові. Серед запропонованих заходів – розроблення графіка вивезення твердих побутових відходів та оперативна координація Львівською ОДА відповідних заходів, виділення в межах області земельної ділянки для розміщення тимчасового полігону ТПВ. Міській раді рекомендовано розглянути питання щодо делегування функцій з організації і забезпечення утилізації сміття Львівській ОДА, надати до Генеральної прокуратури України конкретні факти перешкоджання законному вивезенню зі Львова твердих побутових відходів на полігони.
Вирішити проблему поводження з побутовими відходами, як і багато інших, в Україні, на переконання Геннадія Зубка, неможливо без усвідомлення рівня відповідальності органів влади на місцях. «Фінансова децентралізація передбачає децентралізацію відповідальності за рішення і процеси, які впливають на якість життя громадян», – підкреслив віце-прем’єр-міністр.
Про відповідальність йшлося також і під час розгляду питання запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період. Зазначалося, що у порівнянні з минулим роком кількість пожеж в Україні збільшилася майже у три рази. У цьому році площі, охоплені вогнем, склали 8,8 тис. га, для порівняння у 2016 – 3,6 тис. га. Найбільша кількість пожеж зафіксована в Київській і Дніпропетровський областях.
За прогнозами синоптиків, цьогоріч у липні-серпні очікується спекотна погода, тому загроза виникнення пожеж зростатиме. З-поміж заходів із попередження пожеж акценти зроблено на моніторингу пожежної ситуації, залученні усіх необхідних сил для реагування на факти виникнення загорянь, введені під час високого рівня пожежної небезпеки тимчасового обмеження на відвідування лісів і лісопарків, проведення рейдів і патрулювання найбільш небезпечних територій, інформаційно-роз’яснювальній роботі серед населення.
Крім того, Міністерством екології та природних ресурсів України розроблено проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення» щодо посилення боротьби із навмисним підпалюванням сухої рослинності. Проектом передбачено розширення кола осіб, які можуть складати адміністративні протоколи, збільшення штрафів і відповідальність за невжиття заходів.
Додамо, на Івано-Франківщині у порівняні з минулим роком також зросла кількість пожеж: з початку року в зафіксовано 809 пожеж (для порівняння у 2016 році – 534). Завдання, які були озвучені на селекторній нараді, за словами першого заступника голови ОДА Марії Савки, будуть доведені до відома голів РДА для розгляду на засіданнях колегій. «Кількість пожеж в області зросла в півтори рази. Необхідна профілактика та роз’яснювальна робота. Чим більше ми порушуватимемо це питання, аналізуватимемо пожежну ситуацію, виконуватимемо рішення Державної комісії ТЕБ та НС, то уникнемо пожеж і наслідків, яких вони завдають»,- наголосила Марія Савка.
0 Коментарі