Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянська об’єднана ДПІ інформує:

Шановні громадяни, якщо Вам стали відомі факти порушення трудового законодавства звертайтеся до ДПІ

Шановні громадяни, якщо Вам стали відомі факти порушення трудового законодавства звертайтеся до ДПІ
Заробітна плата «в конвертах» на сьогоднішній день, нажаль, залишається  серйозною проблемою. Намагаючись отримати прибуток з найменшими витратами та користуючись напруженістю на ринку праці, деякі з підприємців використовують працю найманих працівників і «забувають» належним чином оформити трудові угоди. А наймані працівники, що погоджуються на такі умови оплати праці усвідомлено позбавляють себе соціальних гарантій.
Роботодавці забирають у своїх робітників оплату за тимчасову непрацездатність, допомогу по вагітності та пологах, виплату допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання відповідної пенсії тощо. Крім того, вони не дають гарантій на безпечні й здорові умови праці та гарантованого права на відпочинок.
Тож, шановні громадяни, влаштовуючись на роботу, потрібно цікавитись не лише розміром зарплати, але й варто запитати, як саме кошти будуть виплачуватися, чи робитимуться відповідні відрахування. Погодившись на «компроміс» щодо виплати зарплати «в конвертах» Ви сприяєте розвитку тіньових схем та зменшуєте свою соціальну захищеність.
Якщо Вам стали відомі факти порушення трудового законодавства, свої повідомлення Ви можете залишити в спеціальній скриньці в Центрі обслуговуванні платників Надвірнянськоїоб»єднаноїДПІ.
 
За 3 місяці від бізнесу Надвірнянщининадійшло до зведеного бюджету понад 183,7млн. грн. податкових платежів
І кварталу 2016 року бізнес районуперерахував до зведеного бюджету 183,71мільйонів гривень податків та зборів. При цьому темпи наповнення бюджетів усіх рівнів випередили минулорічні показники на 241,4%. В абсолютних цифрах це становить більше на 90млн.грн. по відношенню до рівня минулого року.
Загалом державний бюджет отримав від підприємницької громади району 117,6 мільйони гривень податкових надходжень. Темп росту по відношенню до показників минулого року склав 77,8 млн. гривень.
Основним бюджетоформуючим сегментом державної казни в нашому районі  традиційно залишається плата за користування надрами, який досяг сумарного показника у розмірі 98,3 млн. грн., другу позицію посідає податок на доходи фізичних осіб – 7,9 млн. грн., третє місце займає податок на додану вартість – 3,3 млн. гривень.
Бюджети місцевих бюджетів Надвірнянщини з початку року наповнились на 36,1 мільйонів гривень. Це більше на 12,3 мільйон гривень по відношенню до минулого року.
На позитивне наповнення місцевих бюджетів суттєво вплинули надходження з податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло 23,9 млн.грн. та земельного податку – 3,9 млн. гривень. Свої бюджетні плюси приніс місцевим громадам і акцизний податок, якого сплачено у сумі 3,2 мільйонів гривень.
Крім того, протягом 3 місяців поточного року надійшло 39,4 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування.
 
 
Громадяни Надвірнянщинивідзвітувалися про понад 9мільйонів гривень доходів
Станом на 1 квітня ц.р. більше 200громадян – мешканців Надвірнянщиниподали податкові декларації про отримані доходи у 2015 році. 135 декларантів – платників податків визначили до сплати 359,2тисяч податкових платежів до бюджетів всіх рівнів. Решта декларацій подано з метою отримання податкової знижки , – інформує Надвірнянська ОДПІ.
Останній місяць деклараційної кампанії – квітень, Тому саме в цей час ми очікуємо найбільшу кількість громадян, котрі подадуть декларації про отримані в минулому році доходи, з яких не було сплачено ПДФО і військовий збір. Тим же, хто вже виконав свій конституційний обов’язок, подав декларацію і, відповідно, зробив свій індивідуальний внесок в добробут нашого району, у Надвірнянській ОДПІ висловлюють щиру вдячність.
Отож, Надвірнянська ОДПІ запрошує громадян, котрі в минулому році отримували доходи, що не були оподатковані, завітати до Центруобслуговування платників і подати податкову декларацію
 
Платниками податків Надвірнянщини сплачено понад 31,6мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб
Сума сплаченого у податку на доходи фізичних осіб  за січнь – березень 2016 року платниками Надвірнянського району склала 31,68мільйони гривень. Це на 15,45мільйони гривень більше, ніж за відповідний період  минулого року.
Про це повідомив начальник Надвірнянської ОДПІ Василь Гнатюк.
«За будь-яких економічних умов податок на доходи фізичних осіб залишається бюджетоутворюючим податком для місцевих громад – його надходження складають майже 66 % усіх надходжень до місцевих скарбниць», – зазначив посадовець.
Тому саме в легальній оплаті праці повинні бути зацікавлені не лише органи ДФС чи представники влади, а й всі мешканці територіальної громади.
Податківці нагадують, що триває кампанія декларування доходів. Отож, громадяни, котрі отримали доходи у 2015 році, з яких не було сплачено ПДФО, зобов’язані до 3 травня цього року подати річну податкову декларацію і сплатити податок.
 
Всі податкові накладні, реєстрація яких здійснюється в ЄРПН, після 1 квітня 2016 року, складаються лише за новою формою
 Надвірнянська ОДПІ звертає увагу платників податку на додану вартість, що всі податкові накладні, реєстрація яких здійснюється в ЄРПН, після 1 квітня  2016 року, мають бути складені за новою формою (наказ Мінфіну від 31.12.2015 № 1307). Це стосується    і тих податкових накладних, у яких дата складання припадає на період  до 1 квітня 2016 року.
Довідково: лист ДФС України від 01.04.2016 № 11272/7/99-99-19-03-02-17 «Про запровадження нової форми податкової накладної  з 1 квітня 2016 року».
 
Платники НадвірнянськоїОДПІ сплатили до бюджету більше 39млн. грн. ЄСВ
З початку поточного року від платників Надвірнянського району надійшло  39,4 мільйона гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.  Про це повідомила заступник начальника Надвірнянської ОДПІОксана Пліщук.
Посадовець відмітила, що з 1 січня 2016 року для всіх роботодавців встановлена єдина ставка ЄСВ – 22% до бази нарахування (раніше вона складала від 36,2 і до 49,7% відповідно до класу професійного ризику), а також скасовано утримання єдиного внеску із заробітної плати (доходу) робітників, яке складало 3,6 %.
 «Це повинно стимулювати роботодавців до підвищення рівня оплати праці, виведення її з тіні та легалізації доходів найманих працівників, а отже, в бюджет району  надійдуть ще і додаткові кошти  податку на доходи фізичних осіб», – зазначила Оксана Пліщук.
Довідково: отримати консультації з питань застосування законодавств по ЄСВ можна у Центрі обслуговування платників податків. Також платники можуть скористатись Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом ДФС, який знаходиться за адресою sfs.gov.ua.
 
Нові можливості електронного сервісу «Електронний кабінет платника»
У рамках кампанії декларування доходів громадян ДФС доопрацьовано електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в частині надання можливості підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі – Декларація) в електронному вигляді.
У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а у закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД)
Форма та інструкція щодо заповнення такої декларації, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».
Разом з тим повідомляємо, що на офіційному веб-порталі ДФС розміщено матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів в банері «Декларування доходів громадян» (http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/).
 
Не забудьте задекларувати іноземні доходи
Стаття 24 Конституції України встановлює рівні конституційні права і свободи громадян та їх рівність перед законом, а стаття 67 Конституції України передбачає обов’язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
До доходів, отриманих з джерел за межами України належать будь-які доходи, отримані резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам.
У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу. У 2015 році – 15 (20) відсотків.
Крім того, відповідно до норм Кодексу іноземні доходи є також об’єктом оподаткування військовим збором.
Слід зазначити, що у разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
Кодексом встановлено, що для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Отже, фізичним особам необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за податковою адресою до 1 травня 2016 року та задекларувати отримані іноземні доходи. Нараховані самостійно в декларації податок на доходи фізичних осіб та військовий збір необхідно сплатити не пізніше 29 липня 2016 року.
У разі відсутності у платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 Кодексу, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Кодексом та іншими законами.
Разом з тим сума податку з іноземного доходу платника податку – резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку на доходи фізичних осіб, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
 
Що необхідно знати про оподаткування благодійної допомоги у 2016 році
Загальна норма щодо оподаткування наданої нецільової благодійної допомоги не змінилась. Відповідно до пп. 170.7.3 п.170.7 ст.170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року.
Отже, у 2016 році сума нецільової благодійної допомоги, що надається благодійником – юридичною особою фізичній особі, не оподатковується ПДФО, а відповідно й військовим збором, у разі якщо її розмір не перевищує 1930 грн.
Якщо розмір наданої допомоги більше, то сума перевищення нецільової допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи, і підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором на загальних підставах. Тобто, якщо така допомога надається у грошовій формі, то базою для утримання ПДФО у розмірі 18% і військового збору за ставкою 1,5% є сума такого перевищення.
Слід зазначити, сума нецільової благодійної допомоги, що надається резидентами – юридичними особами на користь платника податку протягом звітного 2016 року сукупно у розмірі, що не перевищує 1930 грн., відображається у формі № 1 ДФ під ознакою доходу «169», а у сумі її перевищення за ознакою доходу «126» як додаткове благо. 
Відомості оподаткування військового збору відображаються у розділі ІІ податкового розрахунку форми № 1 ДФ, а саме у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). При цьому відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.
Щодо обкладання ЄСВ сум нецільової благодійної допомоги, то оскільки нецільова благодійна допомога не належить до основної або додаткової зарплати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, то вона не є базою для нарахування ЄСВ.
 
Оновлено Довідник типів об’єктів оподаткування
Станом на 21.03.2016 року оновлено довідник типів об’єктів оподаткування.
Нагадаємо, що платники зобов’язані повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, яка подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
Рекомендований довідник типів об’єктів оподаткування оприлюднено на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України за посиланням: (http: //sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/dovidniki-/127294.html).
 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *