Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Перші кроки підприємництва в Надвірнянському районі

    У рамках реалізації у регіонах завдань Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Калічко здійснив виїзд в  районний центр зайнятості, де ознайомився з роботою центру в напрямку навчання безробітних навикам започаткування підприємницької справи. 

 Важливим завданням у регулюванні ринку праці є сприяння розвитку підприємницьких ініціатив громадян та підтримки самостійної зайнятості населення. В. Калічко підкреслив: "Забезпечення  населення зайнятістю та вмінням провадити підприємницьку діяльність – основа стабільності держави та добробуту громадян. Це ті основні завдання, на виконання яких необхідно спрямувати нашу діяльність". 

     Служба зайнятості створила системну підтримку малого підприємництва. Головна мета цього процесу – зробити безробітних більш проінформованими про те, що означає стати самостійно зайнятим, надати певні знання з питань економіки та підприємництва та допомогти фінансово розпочати свій бізнес.

     В.о. директора районного центру зайнятості Оксана Гладиш ознайомила присутніх з ситуацією на регіональному ринку праці та послугами служби зайнятості, зазначивши, що іноді єдиним виходом із безробіття є відкриття власного бізнесу. Надала інформацію щодо порядку та умов виплати допомоги по безробіттю для здійснення підприємницької діяльності. Зазначила, що бажаючі відкрити власну справу опановують основи ведення бізнесу та отримують допомогу у складанні бізнес-планів на курсах цільового призначення за напрямком «Основи малого підприємництва», які проходять в ЦПТО Держаної служби зайнятості України.                                              
Юрисконсульт районного центру зайнятості Назар Грицюк  торкнувся питань  реєстрації фізичних осіб-підприємців а також компенсацій єдиного внеску.     

         Продовжила роботу заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Зоряна Станіщук, яка розкрила такі питання:  сутність підприємництва; позитивні та негативні сторони підприємницької діяльності та як уникнути типових помилок або пом’якшити їх наслідки. Закцентувала увагу на психологічних аспектах підприємницької діяльності, зокрема: хто може займатися підприємництвом, хто не може бути  підприємцем, які вимоги висуває цей вид діяльності  до звичайної людини, переваги та недоліки володіння бізнесом,  якості підприємця.  Зоряна Станіщук навела приклади успішних колишніх безробітних, які стали успішними підприємцями.

         В ході семінару були обговорені і перспективні напрямки підприємницької діяльності в районі, актуальні проблеми, що виникають під час провадження підприємницької діяльності, можливості органів державної  влади у сприянні розвитку підприємницької діяльності.

  Присутні безробітні після виступів доповідачів активно задавали запитання на які отримати вичерпні відповіді. За результатами проведеного семінару троє осіб дали згоду на навчання з курсу підприємець-початківець.

        У багатьох випадках створення власної справи – це дієвий спосіб вирішити проблему зайнятості. Спеціалісти служби зайнятості запропонували безробітним чітко визначитись зі своїми цілями та впевнено рухатися вперед, а учасники в свою чергу подякували за цікавий і змістовний захід.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *