Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Перші підсумки кампанії «Декларування доходів громадян – 2016» на Надвірнянщині

Завершилася цьогорічна кампанія декларування доходів громадян. Мешканці Надвірнянського району подали до податкової  372 деклараціїпро майновий стан і доходи, отримані  протягом 2015 року. Задекларовано доходу на суму 27,6млн.грн, самостійно нараховані податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб становлять 810,1тис. грн, військового збору -201,1тис.грн. На сьогодні  фактично сплачено податку на доходи фізичних осіб -311тис.грн , військового збору -95,2тис.грн
Правом на податкову знижку скористалося 74громадяни. Сума податку, що підлягає поверненню, склала 84,4тис. гривень.
Нагадуємо, щоб скористатися правом на податкову знижку річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, із зазначенням конкретних сум здійснених витрат,  можна подати  не пізніше 31 грудня 2016 року.

Підприємствам Надвірнянщинивідшкодовано з бюджету майже 2,5 мільйонигривень податку на додану вартість

Це на 2,3 мільйонигривень більше впорівнянні з даними минулого року.
За процедурою автоматичного відшкодування суб»єктам господарювання відшкодовано 245,6 тис.грн або 10,3 відсотка від загальної суми.
Протягом чотирьох місяців поточного року платникам з іноземними інвестиціями відшкодовано ПДВ в сумі більше 1 млн.грн.
Основною причиною декларування залишається експорт, тобто заявки надаються платниками, що використовують нульову ставку податку при експорті, забезпечують надходження валютної виручки до держави.
З початку 2016 року платники податку на додану вартість Надвірнянщиниспрямували до державного бюджету 6,7млн гривень цього податку, що на 52,3% або на 2,3мільйонагривень більше, ніж у 2015році. Зокрема, у квітні цього року до бюджету надійшло 1,8млн грн податку на додану вартість.  Про це повідомивначальник Надвірнянської  ОДПІ Василь Гнатюк.
Крім того повідомляємо, що законодавчими змінами з 29 квітня 2016 року у відповідності до наказу Міністерства фінансів України від 18 березня 2016 року № 373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», скорочено перелік підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ, зміни до форми витягу з реєстру платників ПДВ, а також умови реєстрації платниками ПДВ.
Центр обслуговування платників НадвірнянськоїОДПІ – до послуг платників податків
Надання якісних послуг та створення комфортних умов для виконання платниками податків своїх зобов’язань перед бюджетом залишається пріоритетним завданням фахівців НадвірнянськоїОДПІ.
З початку 2016 року громадянам та представникам бізнесу надано 3018послуг.
Як повідомили в інспекції, найбільш популярною послугою залишається видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. За цією послугою з початку поточного року звернулося 1784громадян.
Також працівниками ЦОП впродовж чотирьох місяців цього року видано 114витягів з реєстру платника єдиного податку, 84 довідкипро відсутність заборгованості перед бюджетом, зареєстровано121книгуобліку доходів та витрат платникам єдиного податку, зареєстровано 30книг обліку доходів і витрат, які ведуть фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування, і фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність, зареєстровано 19 реєстраторів розрахункових операцій, 161 книгуобліку розрахункових операцій, 268розрахунковихкнижокта інші..
У Центрі обслуговування платників надається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. Платники у зручний для них час мають змогу подати податкову звітність, отримати кваліфіковану консультацію та адміністративні послуги. Також, у ЦОП розміщено інформаційні стенди, які допомагають відвідувачам оформити заяви та декларації, дають можливість платникам ознайомитися з новаціями податкового законодавства, законодавства щодо ЄСВ тощо.
В ЦОП також встановлено скриньку для проведення анкетування платників податків з метою здійснення моніторингу громадської думки, своєчасного реагування на критичні зауваження та врахування пропозицій платників стосовно організації діяльності Центру. Анкетування проводиться анонімно та на добровільних засадах.
Надвірнянська ОДПІ: про особливості оподаткування нерухомості у 2016 році
З початку 2016 року до місцевихбюджетівнадійшло 433тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Майже половина цих надходжень, а це 202 тис.грн. надійшла за квітень п.р.Вся сума цого податку надійшлавід юридичних осіб.
Цьогоріч платники податку – юридичні особи сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2016 рік. Вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і до 20 лютого 2016 року подають до державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Податок сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.
Фізичні особи – підприємці та громадяни у 2016 році сплачуватимуть податок за ставками та з використанням пільг, які були встановлені рішеннями міської та сільських рад у 2015 році.
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Для фізичних осіб база оподаткування визначається податковим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
За наявності у власності об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки із загальною площею понад 300 кв. м. (для квартири) та/або 500 кв. м. (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до пп. "а"-"г" п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України збільшується на 25000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
Після обчислення суми податкового зобов’язанння податковий орган до 1 липня 2016 року надсилає фізичним особам податкове повідомлення-рішення за місцем податкової адреси фізичної особи (місцем реєстрації).
З дня вручення податкового повідомлення-рішення фізичним особам необхідно сплатити визначену суму податку протягом 60 днів.
Роботодавці Надвірнянщинисплатили 51,2млн. гривень ЄСВ
Саме стільки ЄСВ перераховано до спеціальних фондів протягом січня – квітня 2016 року. Слід зазначити, що сплачено на 282,2 тис. грн. більше, ніж очікувалось.
Лише за квітень ц.р. від надвірнянського бізнесу надійшло 11,8 млн. грн. ЄСВ.
У числовому еквіваленті темпи росту сплати внеску на страхування найманих робітників зменшилися, адже з початку цього року ставка ЄСВ знижена до 22%, в той час як раніше вона коливалась від 36,2 і до 49,7% відповідно до класу професійного ризику. Проте, ці зміни сприятимуть виведенню трудових відносин із тіні та легалізації заробітної плати українців.
Відтак, зниження ставки внеску сприяє офіційному працевлаштуванню громадян та надає їм ряд вагомих переваг: щорічну оплачувану відпустку не менше 24-ох днів на рік; гарантію відшкодування при травмах на виробництві; страховий і трудовий стаж; компенсацію втрати заробітної плати під час тимчасової непрацездатності працівника, за рахунок підприємства та/або відповідного фонду; від офіційної зарплати залежить розмір нарахованої заробітної плати під час відпусток, відрядження, страхові виплати під час тимчасової непрацездатності (лікарняні) та інші виплати з боку роботодавця або держави.
Разом з тим, зменшення податкового навантаження на роботодавців, зобов’язує їх до відповідної реакції. За рахунок значної економії коштів вони можуть здійснити заходи для підвищення рівня оплати праці та додаткового стимулювання працівників. 
Готівку необхідно своєчасно та в повній сумі оприбутковувати.
Надвірнянська ОДПІ нагадуєпро вимоги Положення щодо ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 №637, якими передбачено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
При проведенні готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням розрахункової книжки оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО.
Виходячи з наведеного, якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово, і робоча зміна розпочалась одного календарного дня, а закінчилась наступного календарного дня (ресторан розпочав роботу о 12 год. 00 хв. 15.04.2016, а закінчив о 00 год. 30 хв. 16.04.2016), оприбуткування готівки здійснюється шляхом вчинення запису у КОРО, на підставі фіскальних звітних чеків РРО. При цьому дата оприбуткування у КОРО повинна відповідати даті роздрукування фіскальних звітних чеків РРО (Z-звіт повинен роздруковуватися після завершення робочої зміни о 00 год. 30 хв. 16.04.2016, оприбуткування готівки повинно здійснюватись у КОРО 16.04.2016).
Детальніше про це йдеться у листі ДФС України від 18.04.2016 р. №13854/7/99-99-22-07-03-17.
Платники єдиного податку можуть піти у відпустку.
Наближається довгоочікувана пора літнього відпочинку. Кожен з нас чекає і готується до цього приємного моменту. А як бути платникам єдиного податку, адже вони теж стомилися за рік праці та різноманітних навантажень, і теж хочуть від цього відпочити… 
Право на щорічну «податкову відпустку» мають платники єдиного податку І та ІІ груп. Це передбачено нормами Податкового кодексу України, що фізичні особи-підприємці платники єдиного податку 1 та 2 групи, які у своїй діяльності не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. 
Інформація про бажання піти у щорічну відпустку та її період подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі. 
З метою уникнення порушення терміну сплати авансових платежів, податківці рекомендують  подавати до територіального органу ДФС заяву про відпустку заздалегідь, днів за 10 до її початку.
Варто пам’ятати, що платники єдиного податку являються ще й платниками єдиного соціального внеску. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки. 
А це значить, що єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати. 
Шановні платники податків! Будьте уважні до термінів сплати ЄСВ, щоб враження від літніх спогадів не були зіпсовані  повідомленням про сплату штрафу від податкової!

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *