Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Петро Порошенко: Імунітет суддів має бути обмежений


Президент наголошує на відповідальності суддів за неправові рішення та необхідності прийняття Парламентом рішення щодо скасування суддівського імунітету.


Президент наголошує на відповідальності суддів за неправові рішення та необхідності прийняття Парламентом рішення щодо скасування суддівського імунітету.

«В Парламенті уперто не хочуть голосувати за скасування депутатської недоторканності. Сьогодні вже, навіть в умовах, коли ця позиція скасування суддівської і депутатської недоторканності включена в якості критерія отримання безвізового режиму, це також не спонукало депутатів до активних дій. Сподіваюся, що хоча б в першу чергу, хоча б не з себе, хоча б із суддів цей нічим не виправданий привілей буде найближчим часом знято», – заявив Президент під час зустрічі зі студентами КНУ ім.Т.Г.Шевченка.
 
Говорячи про зміни до Конституції у частині судової реформи, Президент повідомив: «Ще одна пропонована новація. Судді позбавляться того абсолютного імунітету, який вони мають зараз. Імунітет обмежимо виключно і винятково функцією відправлення правосуддя. Тобто, суддю не можна буде притягнути до відповідальності за його правову позицію, яка викладена у рішенні. Не можна. І тут перегинати палку не треба».
 
«В усьому іншому він буде рівний звичайному громадянинові. Кого з нас не обурювали випадки, коли депутати або судді, порушуючи закон, залишаються безкарними», – заявив Петро Порошенко.
 
Глава держави повідомив, що Вищою радою юстиції, нарешті, прийнято рішення про звільнення суддів, які виносили незаконні рішення проти учасників Революції Гідності. «До речі, по чотирьох суддях постанови виносилися буквально вчора», – зазначив Президент. Глава держави повідомив  про те, що Вища рада юстиції підтвердила факти порушення присяги в діях суддів, що полягали у обмеженні прав затриманих активістів, виборі суддею занадто суворого запобіжного заходу без урахування характеристик затриманих осіб, ігнорування суддею вимог Кримінального процесуального кодексу, відповідно до яких він мав дати оцінку заявам затриманих про побиття тощо.
 
«Я можу про це казати, бо я особисто, безпосередньо, під час Революції Гідності брав участь у десятках подібних процесів. І, безумовно, мені було соромно – соромно за державу, і соромно за таких суддів. Я був впевнений в тому, що притягнення до відповідальності є невідворотнім», – сказав Глава держави.
 
Президент зазначив, що першим кроком на шляху судової реформи став закон «Про забезпечення права громадян на справедливий суд», який розблокував роботу дуже важливих органів, відповідальних за суддівську кар’єру та притягнення суддів до відповідальності, – Вищої ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
 
Глава держави поінформував про процес очищення суддівського корпусу. За кілька місяців своєї роботи новий склад Вищої ради юстиції вніс до Верховної Ради України подання на звільнення 388 суддів. «На жаль, Парламентом наразі прийнято рішення про звільнення і усунення лише 127 суддів з 388. Я впевнений, що ця затримка нічим не виправдана», – заявив Президент.
 
Глава держави також повідомив про рішення стосовно відповідальності одіозного судді Родіона Кірєєва, який також вчорашнім рішенням був позбавлений високого статусу судді, і це рішення грунтується на практиці Європейського суду з прав людини і відкриває шлях, нарешті, до вирішення питання про відповідальність всіх суддів, у діях яких рішеннями Європейського суду з прав людини було констатовано порушення.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *