Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

«Під захистом українських військових»

  

  

14 жовтня біля Могили борцям за волю України відбулися урочисті заходи  з нагоди Дня захисника України, Дня створення Української Повстанської Армії та  свята українського війська за участю заступника голови, керівника апарату облдержадміністрації Валерія Крецула, голови райдержадміністрації Олександра Кеніза, голови районної ради Івана Гурмака, міського голови Зіновія Андрійовича,  духовенства, ветеранів УПА, воїнів АТО, учнівської молоді та громадськості району. Священики УГКЦ та УПЦ КП посвятили після реконструкції символічну могилу «Борцям за волю України» та  відправили панахиду за полеглими борцями за волю України.  Хвилиною мовчання було вшановано всіх, хто поліг за визволення свого народу. Після звучання Гімну України керівництво області, району та міста поклали квіти до оновленої Могили борцям за волю України.
“Я переконаний, що сьогодні кожна українська родина вірить, що недалекий той час, коли завершиться ця війна, і завершиться нашою перемогою завдяки загальнонаціональній солідарності, помноженій на мужність та героїзм наших воїнів, − підкреслив голова райдержадміністрації Олександр Кеніз. − Ми обов’язково відродимо історичну правду про всі ці події, що пережив наш народ, розповімо про всі приклади мужності і патріотизму українських солдатів і офіцерів, добровольців і волонтерів, всього українського суспільства. А 14 жовтня – День Захисника України − стане одним із головних державних свят в нашому календарі.”Також посадовець побажав захисникам, міцного здоров’я, твердої віри у світле майбутнє, сили рухатися вперед.
Голова районного товариства «Меморіал» Євген Луців ознайомив присутніх з початком  будівництва  символічної могили в 1990 році.
Під час свята були вручені державні нагороди воїнам АТО від Президента України, Почесні грамоти ОДА, грамоти обласної ради,  відзнаки районної ради  "За заслуги перед Надвірнянщиною", грамоти райдержадміністрації, районної та міської рад воякам УПА та волонтерам.  Окрім того, були вручені подяки Ользі Голуб, Василю Туріву, Богдану Грабовецькому, Тарасу Гречку, Андрію Андрійовичу та колективу комунального підприємства «Надвірнакомунсервіс» за активну участь і вагомий внесок в реалізацію проекту «До боротьби їх кликав рідний край», прикладенні зусилля для оновлення могили «Борцям за волю України», збереження духовної та історичної пам’ятки міста Надвірна.
Після урочистих заходів розпочався концерт, в ході якого лунали патріотичні пісні.
  
    
  
  
  
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *