Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Прес-тур журналістів в Надвірнянському районі


     У рамках проведення обласного прес-туру  для представників засобів масової інформації області 1 червня 2013 року  відбулася презентація  Надвірнянського району.
На кордоні району, у селі Гвізд, журналістів  зустрічали голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук та голова районної ради Василь Попович.


     У рамках проведення обласного прес-туру  для представників засобів масової інформації області 1 червня 2013 року  відбулася презентація  Надвірнянського району.
На кордоні району, у селі Гвізд, журналістів  зустрічали голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук та голова районної ради Василь Попович.

     Голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук  ознайомив журналістів з програмою презентації району. «Наша мета – показати туристичний потенціал нашого краю, промисловість, розвиток галузі освіти та культури, а також  і підприємництва», – сказав очільник району.

Розпочався тур відвідинами церкви Преображення Святого Духа УГКЦ, де о. Іван Гедзик провів молебень та поблагословив всіх присутніх, журналісти мали можливість  оглянути церкву. Будівництво розпочалося 2002 року та 2 вересня 2012 року відбулося урочисте освячення церкви. Наступним пунктом прес-туру було  найпотужніше бюджетоформуюче підприємство району: НГВУ «Надвірнанафтогаз», де люб’язно зустріли представників ЗМІ. Начальник підприємства Володимир Чуприна  ознайомив з роботою НГВУ та водночас відбулась презентація громадського проекту Музею історії Надвірнянського нафтопромислового району. Працівники музею розповіли про передумови створення та перші організаційні кроки, формування експозиції та дослідницьку роботу.    Гості побачили макети нафтових веж від 19 століття (нафтова шиба) до сьогоднішніх днів, триноги з механізмом ударного буріння, триноги з підіймальним механізмом для видобутку нафти з колодязів та нафтової копанки.

   У майбутньому плануєтьсярозпочати виготовлення цього нафтового обладнання в натуральну величину для експонування  в Музеї.
Важливим етапом у розвитку експозиції Музею стала згода прийняти її на території навчально-курсового комбінату ПАТ «Укрнафта» (площа 0,7 га). Зокрема, тут уже розміщені фонтанна арматура, верстат-гойдалка, польова гребінка, кірат.
Надвірнянщина відома своїми спортсменами: успішно діє школа дзюдо і самбо при спеціалізованій дитячій юнацькій спортивній школі олімпійського резерву ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», яку очолює Заслужений тренер України Євген Боднарук, який виховав призера двох олімпіад дзюдо Романа Гонтюка. Як повідомив директор школи Тарас Вінтоняк, на даний  час в школі нараховується  30 спортивних  груп  з загальною  кількістю 284  учнів. Журналісти мали можливість побачити показові виступи дзюдоїстів, побачили секцію боксу та тенісу і тренажерний зал. Завдяки фінансовій  підтримці обласної та районної  державних  адміністрацій  учні школи приймали активну участь у Всеукраїнських та міжнародних змаганнях  та досягали вагомих результатів.  Багато з них стали Переможцями та призерами чемпіонатів України та Європи.

Наступним об’єктом для відвідин журналістами став Прикарпатський військово-спортивний ліцей–інтернат, директор М. Мартинюк показав спальні кімнати, навчальні аудиторії, спортивний і медичний корпус та на кінець екскурсії відвідали актовий зал.

Надвірнянщина славиться своїм підприємством, торгівлею, розвитком соціальної інфраструктури, освітою, фізичною культурою і спортом, мистецтвом, тож для глибшого ознайомлення явно бракувало часу.
В затишному залі готельно-ресторанного комплексу «Відпочинок» відбулося нагородження кращих журналістів області та району. 
Нагородження відбулося за участі голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка та першого заступника голови обласної ради Олександра Левицького. Голова ОДА вручив почесні грамоти та подяки, медалі "За заслуги перед Прикарпаттям", грошові премії та почесні знаки журналістів. Зокрема почесною грамотою ОДА була нагороджена журналістка ТРК «Надвірна» Світлана Гаєвська, Володимир Борис – нагороджений грамотою спілки журналістів України.
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *