Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Семінар з роботодавцями

   

   

    Для покращення поінформованості роботодавців з новою редакцією Закону України «Про зайнятість населення», який набрав чинності з 01 січня 2013 року Надвірнянським  центром зайнятості 23 січня   проведено  семінар   на тему : «Співпраця центру зайнятості з роботодавцями щодо надання послуг, які допомагають розв’язанню реальних проблем підприємств відповідно до нового Закону України « Про зайнятість населення».
  В семінарі взяли участь керівники та представники підприємств району, зокрема такі як,  Надвірна Коопторг, Будинок дитини, МПП«Комета», ДП«Надвірнянський держлісгосп», ПП «Автоальянс», ТзОВ «Охоронна фірма «Січ», Транспортна компанія «Захід» та інші роботодавці.  Метою проведення даного заходу  було  ознайомити  роботодавців про низку важливих новацій, що стосуються основних фігурантів ринку праці – роботодавців та найманих працівників, молодь, яка розпочинає трудову діяльність  та громадян старшого віку.

    Розпочала захід  начальник відділу взаємодії з роботодавцями Леся Сметана, яка ознайомила  присутніх з сучасним ринком праці та станом виконання завдань у 2012 році.

 Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Ганна Скрипник ознайомила роботодавців  з питанням відшкодуванням компенсації зі сплати єдиного внеску за працевлаштування на новостворені робочі місця наступних категорій громадян: молоді на перше робоче місце, безробітних, старших 50 років, інвалідів, одиноких батьків, батьків, які виховують дітей до 6 років та дітей – інвалідів, дітей-сиріт та осіб, звільнених після відбуття покарання.

         Грицюк Назар Романович – юрисконсульт,  звернув увагу  на  те, що згідно з новим законом, строком на 1 рік на 50% зменшується розмір соціального внеску для тих роботодавців, які в попередньому році створювали нові високооплачувані робочі місця із зарплатою не нижче 3 мінімальних. Ця норма дозволяє підвищити інвестиційну привабливість України для іноземних та вітчизняних інвесторів. Також поінформував про зміни у порядку подання звітності про вивільнення працівників  та про порядок працевлаштування осіб , які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
         Заступник начальника відділу активної підтримки Зоряна Станіщук зупинилась на статті 30 Закону, а саме :  одноразовому отриманні ваучера особами віком від 45 років із страховим стажем не менше 15 років для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищенні кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.   Також поінформувала про можливість підтвердження неформального професійного навчання за робітничими професіями.
       Акцент ставився  також на тому , що з 01.01.2013 року забороняється в оголошеннях про вакансії зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або чоловікам ( за винятком специфічної роботи, яка може виконуватись винятково особами певної статі).Роботодавці повинні забезпечити гідні умови праці, які відповідають вимогам законодавства у сфері оплати праці.
      Всі учасники семінару активно приймали участь в  обговоренні питань, висловлюючи в кінцевому результаті  свої запитання та  пропозиції . 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *