Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відновлення зв’язку у сотнях деокупованих населених пунктах – пріоритет Мінцифри

Зараз один із пріоритетів Мінцифри — відновити зв’язок у сотнях деокупованих населених пунктах. Адже сьогодні це те, що допомагає зберегти життя, вчасно отримавши повідомлення про ракетний обстріл. Подзвонити близьким, щоб упевнитися, що вони живі.

14 місяців триває повномасштабна війна. За цей час чверть усіх інтернет-мереж та понад 3000 базових станцій мобільних операторів було зруйновано та пошкоджено. За оцінкою Світового банку необхідно понад 2,2 млрд доларів, щоб відновити телеком-галузь до довоєнного стану.

Перше, що роблять російські загарбники, коли захоплюють територію, — забирають у людей зв’язок. Забирають, щоб відірвати від близьких і позбавити доступу до новин. Штучно створити стресову ситуацію та інформаційний вакуум, у якому легше тиснути на людей.

На звільнених територіях велика кількість телеком-обладнання знищено або викрадено. Адже російські військові традиційно поводять себе, як злочинці та мародери.

Важливо сказати, що 20% території України були під окупацією. І потребують повного відновлення зруйнованої цифрової інстраструктури. Захищеної, стійкої та надійної. Тому командою Мінцифри впроваджуються нові проєкти та ініціативи для відновлення телеком-галузі країни.

Зокрема, запускається пілотний проєкт Мінцифри спільно з Nokia у прифронтових містах з модернізації інтернет-мереж в Україні. В межах проєкту плануютьзабезпечити понад 1 млн українців, що живуть в прифронтових місцях швидкісним інтернетом, що не залежить від світла.

Працюють і над тим, щоб допомогти місцевим інтернет-провайдерам відновити та модернізувати мережі. Зробити їх енергонезалежними, стійкими та захищеними. Завдяки реалізації проєкту жителі міст, що найбільше страждають від постійних обстрілів та знеструмлень — будуть онлайн і на зв’язку, а місцеві провайдери отримають підтримку на розвиток інтернет-мереж. Перший крок — оцінка та аналіз руйнувань.

Далі проєктування модернізованих мереж, будівництво та оновлення обладнання. Після пілотного запуску в кількох населених пунктах, масштабуємо ініціативу на всю Україну. Щоб наш інтернет був більш стійким та енергонезалежним. Процес відновлення зв’язку та інтернету відбувається так:

• Відразу після ЗСУ та ДСНС на деокуповані території вирушають ремонтні бригади телеком-компаній. • Станом на зараз мобільні оператори відновити роботу більше 1700 базових станцій. І повернули зв’язок у 500 населених пунктів. Серед яких міста та села Харківщини, Миколаївщини, Донеччини та Херсонщини.

• Зараз в Україні працює близько 91% мобільних мереж.

• Технічні команди працюють цілодобово в критичних умовах, щоб якнайшвидше повернути зв’язок та інтернет мешканцям.

• Навіть російські пропагандисти дивуються, який же оператор зв’язку в Україні. Порівнюють, що в росії у мирний час «град пішов і вже 2 палки, зв’язок ледь ловить і смс відправляється пів години», а в українців — «війна, бомбардування, обстріли, люди сидять в укриттях під землею і постять відео та фото в HD-форматі».

• У прифронтових містах ситуація трохи гірша. Зокрема, на Запоріжжі працюють більше 50% мобільних мереж, на Донеччині — 40%, на Херсонщині — 29%.

• На Луганщині мобільного зв’язку від українських операторів зараз немає.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *