Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Впроваджено механізм допуску виробників продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, до біржових торгів з продажу газу

Вчора, 12 січня, Кабінет міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість», яка врегульовує питання продажу газовидобувними компаніями 20% природного газу власного виробництва на біржових торгах. Відповідна постанова визначає механізм, за яким продавці на підставі постанов Кабінету міністрів України від 30.12.2021 № 1433 та від 30.12.2021 № 1435 зобов’язані щомісячно брати участь у торгах на біржі для сприяння покупцям в купівлі товарного природного газу, в межах 20% власного видобутку на умовах, визначених Порядком.

У даній постанові визначено алгоритм допуску до закупівлі природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Відповідний алгоритм передбачає для виробників наступні дії:

1. Бути включеним до переліку відповідно до наказу Мінагрополітики від 05.01.2022 № 3, що формується за даними з ЄДР щодо виробників борошна пшеничного (КВЕД – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12), олії соняшникової (КВЕД – 10.41) за поданням профільних асоціацій, з якими 31 грудня Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало Меморандум.

2. Подати заявку на купівлю природного газу власного видобутку до комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку, створеного Міністерством енергетики України, який здійснює загальне керівництво та контроль за дотриманням умов проведення торгів, аналіз та розгляд заявок споживачів та використання природного газу власного видобутку.

3. Отримати результат розгляду заявок комітетом з нагляду для здійснення контролю поданої інформації щодо цільового споживання природного газу, а саме споживання виключно для виробництва товарів – борошна пшеничного, молока пастеризованого, хліба житньо-пшеничного, яєць курячих, птиці (тушка куряча) і олії соняшникової), що мають істотну соціальну значущість.

4. Після отримання допуску від комітету з нагляду, вийти на українську енергетичну біржу для відповідної закупівлі природного газу.

Прийнята процедура унеможливить будь-які зловживання як з боку виробників, так і трейдерів та постачальників газу, і забезпечить цільове використання відповідного ресурсу.

Після публікації постанови комітет з нагляду очікує від усіх підприємств відповідні заявки з обґрунтуванням.

Нагадуємо, 31 грудня 2021 року міністр Роман Лещенко підписав із виробниками соціально значущих продуктів харчування Меморандум щодо стабілізації цін на природний газ власного видобутку.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.01.2022 № 3 «Про затвердження переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість» затверджено список підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають суттєву соціальну значимість: борошна пшеничного, молока пастеризованого, хліба житньо-пшеничного, яєць курячих, птиці (тушка куряча) та олії соняшникової.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *