Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

22 березня – Всесвітній день води

В 1993 році Генеральна Асамблея ООН прийняла офіційне рішення про проведення 22 березня Всесвітнього дня водних ресурсів , щоб нагадати всім людям на Землі про значення води та її цінність.

В 1993 році Генеральна Асамблея ООН прийняла офіційне рішення про проведення 22 березня Всесвітнього дня водних ресурсів , щоб нагадати всім людям на Землі про значення води та її цінність.

За висновками експертів ООН, більше 20 відсотків населення Землі, а це майже 1 млрд 500 млн осіб, страдають від нестачі води, придатної для пиття, та зрошування посівів. Здоров’я будь-якої нації залежить від екології, зокрема, водних ресурсів як ключового фактору, тож наше завдання зберегти чисту воду для наступних поколінь.

У 2017 році тема Всесвітнього дня води – стічні води, а компанія під гаслом «Навіщо витрачати воду?» присвячена скороченню обсягів і повторного використання стічних вод.

Івано-Франківська область є найбільш забезпеченою водними ресурсами в Україні, завдяки розміщеній на ній великої мережі малих і середніх річок, великої річки Дністер. Територією області протікає 8294 малих і великих річок. Саме малі річки найбільше використовуються для забезпечення водними ресурсами, є джерелами водопостачання області.

Згідно державної статистичної звітності про використання води за формою 2-ТП (водгосп) річна, в минулому році в області було забрано 84,8 млн м3 води, з них поверхневих – 78,2 млн м3. Найбільшими водоспоживачами є промисловість області, сільське господарство, комунальні підприємства. Спеціальне водокористування в 2016 році здійснювали 480 водокористувачів.

Івано-Франківським обласним управлінням водних ресурсів постійно ведеться моніторинг поверхневих вод згідно Програми державного моніторингу. Спостереження за станом якості поверхневих вод ведуться на 20 створах, в першу чергу, на ріках в місцях розташування потенційних забруднювачів води. За результатами проведеного моніторингу поверхневих вод в 2016 році, водні об’єкти області знаходяться в основному в задовільному стані.

Важливим фактором збереження водних ресурсів в області є проведення протипаводкових заходів, будівництво водозахисних дамб, берегоукріплення, регулювання русел рік.

Завдяки підтримці обласної державної адміністрації  і обласної ради за рахунок виділених коштів протягом 2014-2016 роки побудовано 14,7 км берегоукріплення, що дало змогу частково захистити від шкідливої дії паводкових вод 78 населених пунктів, 645 га сільськогосподарських угідь та 418 садиб.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *