Олександр Кеніз взяв участь у засіданні колегії облдержадміністрації

Про роботу щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, використання бюджетних коштів на підприємствах, в установах і організаціях області та посилення фінансово-бюджетної дисципліни доповів на засіданні колегії керівник апарату облдержадміністрації Роман Маланій.

Посадовець розповів про те, що Кабінетом міністрів України проведено аудит стану виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери у 2017 році в областях, за підсумками якого доручено забезпечити ефективне управління бюджетними коштами на місцях, вжити заходів щодо усунення виявлених недоліків, а також притягнути до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, з вини яких допущено порушення. Зазначалося, що найбільш проблемними у даному аспекті є Тлумацький, Городенківський та Косівський райони. Так, у Тлумацькій райдержадміністрації станом на 1 січня цього року зафіксовано 5,0 млн грн зареєстрованої кредиторської заборгованості з оплати праці працівникам бюджетних установ, а за березень по бюджетних установах району заробітна плата виплачена в обсязі 79,0 відсотків. На Городенківщині торік, незважаючи на гостру проблему із виплатою заробітної плати працівникам бюджетних установ, на непершочергові видатки було спрямовано 6,0 млн грн, а за березень 2018 року зарплата бюджетникам району виплачена в обсязі 73,0 відсотків. На Косівщині станом на 1 січня цього року зафіксовано 11,0 млн грн зареєстрованої кредиторської заборгованості з оплати праці працівникам бюджетних установ, і поряд з цим у 2017 році на непершочергові видатки було спрямовано 8,0 млн грн.

Роман Маланій наголосив на  тому, що завдання кожного керівника району – мобілізувати усі зусилля і ресурси задля виплати заробітних плат вчасно і у повному обсязі. «Хто з цим не справлятиметься – отримає відповідну оцінку. Ми будемо реагувати жорстко», – підкреслив він.

Підсумовуючи розгляд даного питання, голова облдержадміністрації Олег Гончарук зазначив, що випадки виплати необов’язкових видатків є недопустимими, коли не закриті обов’язкові (першочергові видатки). Очільник Прикарпаття запропонував підготувати відповідні листи до Кабінету міністрів України з приводу порушення питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності за недотримання фінансово-бюджетної дисципліни голів Городенківської та Тлумацької райдержадміністрацій.

Також на засіданні колегії обговорено інші питання, за результатами розгляду яких прийнято відповідні рішення та надано необхідні доручення задля усунення недоліків у роботі, а саме: про стан розвитку дорожнього господарства в області; про забезпечення в області організованого відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2018 року; про стан забезпечення пожежної безпеки на території області.

За вагомий вклад у розвиток Прикарпаття було вручено державні нагороди та відзнаки голів облдержадміністрації і обласної ради відомим краянам.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *