День української писемності та мовиНайбільший скарб народу – це його мова, яка віками, тисячоліттями складалася, шліфувалася на землі предків, передавалася з покоління в покоління, відображаючи душу народу. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації й зміцнює державу. Занепадає мова – зникає нація.

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця, а надто в день української писемності та мови.

Надвірнянська районна бібліотека вирішила відсвяткувати цю дату 12 листопада 2015 р. разом із своїми друзями, постійними відвідувачами і користувачами бібліотеки – студентами Надвірнянського автотранспортного коледжу гр. ЕМ-11, Б-11 класний керівник Тетяна Федак.

Розпочалася урочистість з молитви до української мови. З вступним словом виступила завідуюча ВОК Надія Мартинюк. Ведучі свята Олеся Яцентюк, Василь Годованець познайомили присутніх з історією розвитку української мови. Бібліограф Тетяна Гавриленко представила для перегляду презентацію «День української писемності та мови» та ознайомила студентів з віртуальною книжковою виставкою «Світлиця слова у безмежжі часу».

Цікавий пізнавальний екскурс плавно перейшов у конкурсну програму «Знавці рідної мови», в якому студентам було запропоновано згадати все, що вони знають про нашу рідну мову. Найбільш активні отримали заохочуючі призи.

Перейнявшись почуттями любові до рідної мови, студенти Софія Ніколін, Микола Дем’янчук, Василина Яремчук, Арсен Голіней і ін. декламували вірші відомих українських поетів про мову.

Подорож у захоплюючий світ мови завершилася піснею «Мова Єднання».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *