Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Пенсію більшу за 10 тисяч гривень з 1липня оподаткують

Пенсію більшу за 10 тисяч гривень з 1липня оподаткують

Через необхідність економного та раціонального використання державних коштів Верховною Радою був прийнятий Закон «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» № 1166-VII від 27.03.2014 р.

З поміж багатьох заходів нормативний документ також передбачає введення змін до Податкового кодексу України стосовно податку на доходи фізичних осіб, які набули чинності з 1 липня 2014 року.

Зокрема, статтю 164 розділу IV Податкового кодексу доповнено новим підпунктом 164.2.19 такого змісту: "Суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять тисяч гривень на місяць, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати".

Отже, з 1 липня 2014 року, з суми перевищення 10 тисяч гривень (на місяць) нарахованої пенсії, органи Пенсійного фонду, як податкові агенти, будуть утримувати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 % (17 %).

З 1 липня відсотки за депозитами оподатковуватимуться, але не всі

Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” з 1 липня 2014 року змінено порядок оподаткування пасивних доходів, зокрема відсотків по депозитах (вкладах). Про це повідомили в Головному управлінні Міндоходів в Івано-Франківській області.

Зазначені доходи оподатковуватимуться податком на доходи фізичних осіб за прогресивною шкалою: 15%, 20% та 25%. Проте, якщо доходи по депозитах (вкладах) не перевищують 17 прожиткових мінімумів на рік (у 2014 році – 20 тисяч 706 гривень)  – вони не оподатковуватимуться.

Тож, під оподаткування потраплять відсотки тільки по депозитах у сумі понад 100 тисяч гривень, саме з такої суми вкладу можна отримати відсотки у розмірі 20 тисяч гривень і більше.

 

До уваги реалізаторів алкогольних напоїв

Урядовою постановою від 30.10.2008 № 957 (із змінами від 11.06.14 №177) з 17 червня 2014 року встановлено новий розмір мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на алкогольні  напої.

 

Наприклад, визначено мінімальну роздрібну ціну на:

– горілчану продукцію 0,5 л 40% – 34,90 грн.;

– коньяк (бренді) три зірочки за 0,5 л 40% – 59,01 грн.;

– коньяк (бренді) п'ять зірочок за 0,5 л 40% – 69,00 грн.

– вина за 1 пляшку 0,7л – 20 грн.;

– шампанське за 1 пляшку 0,7 та 0,75 л – 33 грн..

 

    Торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності у них ліцензій.

За торгівлю алкогольними напоями без ліцензій до суб’єктів господарювання застосовується штраф в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень;

Відповідальність за зазначені та інші порушення передбачена статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995р. №481/95-BP.

Крім того, за обіг фальсифікованої алкогольної продукції передбачена кримінальна відповідальність.

У разі торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни до суб’єктів господарювання застосовується штраф в розмірі 100  відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 5 тис. грн.

 

Що чекає на боржників з єдиного соціального внеску

З 1 січня 2011 року відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, який був прийнятий в рамках реалізації Програми економічних реформ України на 2010-2014 роки, запроваджено єдиний соціальний внесок, який слугує аналогом колишніх чотирьох платежів які сплачувалися платниками як збори на загальнообов’язкове державне соціальне і пенсійне страхування.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Обов’язок щодо сплати єдиного соціального внеску покладено на страхувальників – юридичних та фізичних осіб які відповідно до  Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зобов’язані сплачувати єдиний внесок.

Відрахування єдиного соціального внеску забезпечують формування страхової частини пенсій що йдуть на виплату пенсіонерам. Зменшення обсягів страхових відрахувань ставлять під загрозу своєчасність та повноту перерахування належних виплат пенсіонерам.

Одним із факторів що призводить до зменшення обсягів страхових відрахувань є незабезпечення страхувальниками своєчасного перерахування єдиного соціального внеску та як наслідок виникнення заборгованості.

На сьогодні заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску по  ДПІ у м. Полтаві складає 26,5 мільйонів гривень.

Страхувальник який допустив виникнення заборгованості повинен усвідомлювати, що наслідки несплати єдиного соціального внеску обов’язково негативно відобразяться на ньому самому. Уникнути відповідальності за несплату єдиного соціального внеску неможливо, так як відповідно до статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» строк давності з нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів і нарахованої пені не застосовується .

У разі виникнення заборгованості з єдиного внеску страхувальнику загрожує: накладення арешту на майно та кошти, вилучення майна та його реалізація в рахунок погашення боргу, заборона виїзду за кордон керівника боржника юридичної особи чи боржника фізичної особи підприємця.

Крім того, боржником будуть понесені додаткові витрати у вигляді штрафних санкцій за несвоєчасну сплату та пені, виконавчого збору.

Накладення арешту на майно та кошти боржника неминуче ускладнить ведення фінансово-господарської діяльності та безпосередньо вплине на її результати.

За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску, посадові особи боржника притягуються до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

В разі виявлення фактів умисного ухилення від сплати єдиного внеску винні особи притягуються до кримінальної відповідальності відповідно до ст. 2121  Кримінального кодексу України.

Слід зазначити, що відповідно до ст. 9  Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Отже, шановні страхувальники,  здійснюйте сплату єдиного соціального внеску своєчасно і в повному обсязі, адже це є гарантією соціального захисту ваших працівників, вас особисто, рідних та близьких людей, дозволить вам заощадити кошти, час та нерви.

 

ФОПи сплачують єдиний внесок за найманих працівників щомісячно, а за себе – щоквартально!

 

ДПІ у Надвірнянському районі інформує, що правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено нормами Закону України від 08.07.2010 № 2464-VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску та зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Для таких платників єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% від суми, що визначається ними самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального страхового внеску, встановлених Законом № 2464.

Нагадаємо, що максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – це максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок (у 2014 році – 20 706 грн.).

Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. У 2014 році мінімальна заробітна плата складає 1218 грн. Отже, мінімальний страховий внесок для фізичної особи – платника єдиного податку у 2014 році в розрахунку на місяць складає 422,65 грн. (1218х34,7%) та на квартал – 1267,95 грн. (422,65х3).

Також, згідно з п.8 ст.9 Закону про ЄСВ фізичні особи підприємці, які мають найманих працівників зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску орган доходів і зборів застосовує до платників єдиного внеску штрафні санкції у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Водночас, на суму заборгованості нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої Законом №2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати включно.

 

Електронні сервіси Міндоходів завжди стануть у нагоді

Запровадження електронних сервісів Міндоходів є одним із стратегічних напрямів діяльності відомства, коли за рахунок використання сучасних інформаційних технологій може бути досягнуто задоволення запитів платників з найвіддаленіших куточків України. Надання електронних сервісів – це реформування формату відносин з платниками, завдяки якому :

– скорочується час на оформлення та подання звітності до органів Міндоходів;

–   підвищується  оперативність надання та якість звітності;

– знижуються корупційні ризики завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками органів доходів і зборів.

На офіційному веб – порталі Міндоходів України розміщено чимало електронних сервісів, за допомогою яких платники мають можливість скористатися корисною інформацією. 

Так, у суб’єктів господарювання, що ведуть зовнішньоекономічну діяльність, є популярним зручний сервіс електронного митного декларування.  А партнери по бізнесу можуть скористатися перевіркою легітивності свідоцтва  платника єдиного податку в режимі он-лайн.   Окрім цього,  власники електронних ключів можуть користуватися послугами власного «Електронного кабінету платника». Останній не лише дозволяє подавати звітність он – лайн, а й надає користувачам можливість дистанційно перевіряти свої розрахунки з бюджетом та нагадує, коли і які податки необхідно сплачувати.

Сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес – партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який, можливо, не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків („податкова яма”) чи учасником схем оптимізації бюджетних платежів тощо.

До уваги відвідувачів сайту діє загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс «ЗІР», який дозволяє здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку чи діяльності. Даний електронний сервіс працює з використанням ключових слів та шляхом перегляду інформації за певні періоди.

Варто зазначити, що  через веб – сайт Міндоходів платники мають змогу користуватися Податковим кодексом України, а також знайомитися з роз’ясненнями та коментарями відомства, рішеннями місцевих рад щодо розмірів ставок та порядку справляння місцевих податків та зборів,  оперативно знаходити номери рахунків для перерахування податків, зборів та митних платежів.

Шановні платники! Не втрачайте  можливість спростити своє життя. Ефективно плануйте робочий час за допомогою електронних сервісів, що функціонують на веб – сайті Міністерства доходів і зборів  України.       

 

Власникам та користувачам земельних ділянок – настав час сплатити податок

Відповідно до Податкового кодексу України, територіальні органи Міндоходів   нарахували громадянам плату за землю за земельні ділянки, які перебувають у їх власності або користуванні.

Мешканці, які проживають у сільській та селищній місцевості, земельний податок  можуть сплатити через каси сільських (селищних) рад та отримати відповідь на нез’ясовані питання звернувшись до землевпорядчиків. 

Нагадуємо, що  земельний податок – це обов’язковий платіж, який справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), та землекористувачів, а платниками орендної плати  – є орендарі земельних ділянок. Несвоєчасна сплата податку тягне за собою нарахування штрафних санкцій.

Додаткова інформація в Центрі обслуговування платників податків.

 

 

 

 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *