Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Головний державний інспектор Управління Держпраці України в Івано-Франківській області інформує

13 серпня 2015 рокуна базі ТзОВ «Ріна», м. Надвірна Івано-Франківської області відбувся семінар – навчання з питань дотримання чинного законодавства про працю щодо прав, пільг та гарантій донорів на підприємстві для  керівників підприємств, кадрових працівників підприємств та підприємців. Участь у семінарі взяли – головний державний інспектор Управління Держпраці в Івано- Франківській області Сабадаш Роксоляна Тарасівна, керівники підприємств та підприємці: директор ТзОВ «Ріна», підприємець Балюк Ю.М., підприємець Іванчук О.І., директор ДП «Ріна», ФОП Андрійович М.Ю., підприємець Гайошко М.Ю., підприємець Гнатюк Л.Й., підприємець Гнатюк О.Л., директор ринку Надвірнянського РСТ, підприємець Глинчак В.Д., СПД Зеленяк В.В., директор ГВП Надвірнянського коопторгу «Ромашка», директор ГВП Надвірнянського коопторгу «Добродій».
Відкрила семінар головний державний інспектор Управління Держпраці в Івано- Франківській області зі вступним словом, що стан донорства в країні залежить, перш за все від морально-етичного клімату в суспільстві. Зазвичай, донором є громадянин працездатного віку, як правило, зайнятий на певному підприємстві. Держава гарантує захист прав донора та охорону його здоровя, а також надає певні пільги.
Під час семінару було надано роз’яснення, що основні права та обов’язки донорів й питання їх соціального захисту на підприємствах викладено у Законі України «Про донорство крові та їх компонентів» від 23 червня 1995 р. № 239/95 ВР. Донорство крові та її компонентів – це добровільний акт волевиявлення людини, що полягає у давання крові або її компонентів для подальшого безпосереднього використання їх для лікування, виготовлення відповідних лікарських препаратів або використання у наукових дослідженнях.
Також  учасникам доведено до відома, щоу разі заподіяння ушкодження здоровя  у зв’язку з виконанням донорської функції, працівникові-донору в порядку, встановленому законодавством, відшкодовується заподіяна шкода з урахуванням додаткових витрат на лікування, посилене харчування та на інші заходи, спрямовані на його соціально-трудову та професійну реабілітацію. Окрім цього, інвалідність донора, що настала у зв’язку з виконанням ним донорської функції, прирівнюється до інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання.
Слід зважити також на те, що протягом року після здачі крові та (або) її компонентів, донори мають право першочергово придбання путівок для санаторно-курортного лікування за місцем роботи або навчання та першочергового лікування в закладах охорони здоровя, що перебувають у державній власності.
Крім вказаних пільг, роботодавцями можуть бути встановлені для таких донорів – працівників й інші додаткові пільги, про що йдеться у ч. 4 ст. 10 Закону № 239.
 
 
Головний державний інспектор Управління Держпраці в Івано- Франківській області                                                                         Р.Сабадаш
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *